Berdycha čeká na US Open Chilan Gonzalez

Už ve třetím kole posledního grandslamu sezóny je Tomáš Berdych. V neděli se český tenista utká s Fernando Gonzalezem, devětadvacetiletý Chilan v New Yorku plní roli turnajové jedenáctky.

Fernando Gonzalez z Chile

Rodák ze Santiaga Gonzalez letos vyhrál turnaj v domácím Viňa del Mar, do semifinále se probojoval v Barceloně, Římě, na Roland Garros a ve Washingtonu.

Třiadvacetiletý Berdych letos vyhrál antukový turnaj v Mnichově, až ve finále prohrál se Švédem Söderlingem v Sunrise. Ve Wimbledonu vypadl ve čtvrtém kole s Američanem Roddickem. Ve Stuttgartu skončil už v prvním kole po prohře s domácím Kieferem, naposledy v Cincinnati prohrál ve čtvrtfinále s Nadalem.

Oba tenisté se utkali šestkrát a bilance je nerozhodná 3:3. Naposledy se nedávno v Cincinnati radoval Berdych, Gonzalez musel pro zranění vzdát.

Vítěz se v dalším kole utká s lepším z dvojice Tsonga (7-Francie) – Benneteau (Francie).

Na vítězství Gonzaleze si můžete vsadit v kursu 1,71, na výhru Berdycha vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 1,9.