Štěpánek se o čtvrtfinále US Open utká s Djokovičem

Zatím úspěšně proplouvají dva nejlepší čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek posledním grandslamem sezóny US Open. V New Yorku se rodák z Karviné Štěpánek v pondělí utká se Srbem Novakem Djokovičem, světovou čtyřkou.

Český tenista Radek Štěpánek během utkání proti Němci Kohlschreiberovi

Djokovičovi ve třetím kole vzdoroval domácí Witten, favorit se ale ve čtyřech setech prosadil. Letos bělehradský rodák vyhrál turnaje v Dubaji a Bělehradu, do finále se probojoval v Miami, Monte Carlu, Římě, Halle a naposledy v Cincinnati.

Karvinský rodák Štěpánek letos vyhrál turnaje v Brisbane a San Jose, až ve finále podlehl Roddickovi v Memphisu. Ve Wimbledonu postoupil do čtvrtého kola, naposledy v Cincinnati nestačil ve třetím kole na Brita Murrayho.

Oba tenisté se v kariéře potkali čtyřikrát, jen jednou dokázal zvítězit Štěpánek. Vítěz námi vybraného zápasu v dalším kole narazí na lepšího z dvojice Verdasco (10-Španělsko) - Isner (USA).

Na vítězství Djokoviče si můžete vsadit v kursu 1,25, na výhru Štěpánka vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,21.