Rubriky:

Šlágr týdne

Hokejistům start vyšel, potvrdit jej musejí v Moskvě

18. prosince 2009 08:45

Spokojení se startem Channel One Cupu mohou být čeští hokejisté. V prvním zápase posledního turnaje Euro Hockey Tour před olympiádou porazili Finsko po prodloužení a s veselou mohou zamířit do Moskvy. V Rusku je čekají Švédové, kteří ve čtvrtek prohráli s domácí reprezentací.

 

Michaela Říhová, Právo

V Praze vstřelil první gól Immonen, ale ještě do přestávky odpověděla největší česká hvězda Jaromír Jágr. Přes několik šancí už diváci do vypršení šedesáté minuty gól neviděli, v nastavení tečí rozhodl Čajánek. Češi tak získali druhý bod a v tabulce EHT Finy bodově dotáhli. Se čtyřbodovým náskokem vedou Rusové.

Skvělým výkonem se prezentoval brankář Marek Schwarz, v sobotu proti Švédsku by měl ale nastoupit Jakub Štěpánek. Vítkovický mladíček je favoritem na pozici trojky olympijského týmu. Ve Vancouveru by měli chytat Vokoun a Pavelec.

Na moskevském turnaji, který se od roku 1967 hrál jako Izvěstija, poté jako Baltika Cup (1997-2003) a Rosno Cup (2004-05), panují domácí hokejisté. Rusové vyhráli posledních pět ročníků, pokaždé druzí byli Finové.

CO

Časová osa: Šlágr týdne

Filtr článků - Šlágr týdne