Tenisoví fanoušci se těší na řežbu favoritek, Heninová i Dementěvová chtějí dál

Bez favoritky je podle bookmakerů Tipsportu utkání druhého kola Australian Open mezi Belgičankou Justine Heninovou a ruskou tenistkou Jelenou Dementěvovou. Obě jsou v parádní formě a na úvodním grandslamu sezóny míří za úspěchem.

Belgická tenistka Justine Heninová

Sedmadvacetiletá Heninová naposledy prohrála finále turnaje v Brisbane, porazila ji krajanka Clijstersová. Rodačka z Lutychu tak úspěšně zvládla návrat z dočasného tenisového „důchodu“.

Moskevská rodačka Dementěvová je světovou pětkou, naposledy triumfovala v Sydney. Ve finále porazila světovou jedničku Serenu Williamsovou a potvrdila tak parádní start sezóny, stejně jako před rokem. To na Australian Open po dvou vítězných turnajích postoupila do semifinále.

Obě tenistky se utkaly již jedenáctkrát, v devíti případech zvítězila Heninová. Ruska se radovala v roce 2003 v Amelia Island a v roce 2006 v Indian Wells.

Na vítězství Heninové si můžete vsadit v kursu 1,8, stejný kurs vypsali bookmakeři Tipsportu na výhru Dementěvové.