Rubriky:

Australian Open

Skandální chování! Siniaková nepodala ruku rozhodčímu, na kurtu si poplakala

20. ledna 2020 06:38 - Melbourne/Praha

V listopadu roku 2018 tleskala Kateřině Siniakové po jejím heroickém výkonu ve Fed Cupu proti Američankám vyprodaná O2 arena a na českou tenistku se ze všech stran hrnula slova chvály. Od té doby však může rodačka z Hradce Králové na své singlové úspěchy jen vzpomínat. A její extempore v prvním kole Australian Open proti Petře Kvitové její uvadající slávu určitě nepozvedne.

 

Dita Alangkara, ČTK/AP

Když los prvního kola Australian Open svedl do vzájemného souboje Petru Kvitovou a Kateřinu Siniakovou, bylo o favoritce utkání jasno. Zatímco tenistka z Fulneku se může pyšnit nejen vyrovnanými výkony a příslušností k absolutní světové elitě, její soupeřka prochází již přes rok, pokud se dvouher týká, krizí.

Že však proti své krajance uhraje jeden jediný game a za 51 minut půjde z kurtu s ostudou, to čekal málokdo. Třiadvacetiletá tenistka získala svou jedinou hru hned v úvodním gamu, od té doby však jen přihlížela smršti dvanácti vyhraných gamů v řadě své soupeřky.

Petra Kvitová zdraví diváky po vítězném utkání s krajankou Kateřinou Siniakovou.

Dita Alangkara, ČTK/AP

Zatímco v prvním setu se Siniaková s mizerně vyvíjejícím zápasem vypořádala ještě se ctí, ve druhém už toho na ni bylo moc. Za stavu 0:3 schovala při střídání stran hlavu pod ručník a zarudlé oči svědčily o tom, že nemá k slzám daleko.

Kvitová zničila na Australian Open krajanku, jízda Krejčíkové pokračuje! Končí Bouzková i Strýcová

Ty už neudržela v momentě, kdy na světelné tabuli svítil stav 1:6, 0:5 a 15:30. Když publikum ocenilo vítězný úder Siniakové velkým potleskem ve snaze hradeckou rodačku povzbudit, slzy zmaru už neudržela. "Protože to bylo úplně trapný. Já jsem nechtěla (plakat), ale to bylo úplně hrozný," vysvětlila později pro iDNES.cz, Radiožurnál a Tenisový svět.

Ani podpora fanoušků ale nepomohla. Česká fedcupová šampionka vzápětí utkání za 51 minut ztratila po drtivé porážce 1:6, 0:6. Hlavní extempore však předvedla vzápětí. Zatímco Kvitové ještě u sítě ruku podala, hlavního rozhodčího zcela nepochopitelně obešla obloukem.

Petra Kvitová přijímá gratulace k postupu na grandslamovém Australian Open od krajanky Kateřiny Siniakové.

Dita Alangkara, ČTK/AP

Co bývalou deblovou světovou jedničku k onomu gestu vedlo, ví jen ona. Během zápasu veškeré těsné míče vyřešilo Jestřábí oko, jiný sporný moment se v utkání, který by vedl k její reakci, neobjevil.

Australian Open 2020: Kdy je finále a kdo je favorit?

pan, Sport.cz

Časová osa: Australian Open 2020

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..