Rubriky:

Australian Open

Murray získal divokou kartu pro start na Australian Open

27. prosince 2020 15:04

Další pokus o návrat mezi tenisovou smetánku bude mít Andy Murray na Australian Open. Bývalá světová jednička dostala na první grandslam sezony, který se uskuteční v pozdějším únorovém termínu, divokou kartu. V Melbourne se tak představí dva roky poté, co se emotivně rozloučil v obavách, že ho dlouhodobé potíže s kyčlí donutí ukončit kariéru.

 

Twitter

V únoru 2019 pak ale podstoupil další operaci a dokázal se na kurty vrátit. O sedm měsíců později vyhrál turnaj v Antverpách a získal první titul od roku 2017. Letošní rok ovlivněný koronavirovou pauzou ale opět kvůli problémům s kyčlí téměř celý vynechal a odehrál jen sedm zápasů.

"Vítáme Andyho zpátky v Melbourne s otevřenou náručí," řekl ředitel Australian Open Craig Tiley. "Jeho rozlučka byla hodně emotivní a vidět ho zpátky, poté co podstoupil náročnou operaci, dokázal se dát dohromady a vrátil se na okruh, to bude jeden z vrcholů Australian Open 2021," uvedl na adresu pětinásobného finalisty z Melbourne.

Bitva o Británii! I o svátcích hraje bývalá tenisová jednička ostré zápasy

Trojnásobný grandslamový šampion a bývalý první hráč světa, jenž se vinou zdravotních problémů propadl v žebříčku na aktuální 122. místo, získal divokou kartu i na lednový turnaj v Delray Beach, kde zahájí sezonu.

pan, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Australian Open

Filtr článků - Australian Open


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..