Tenistka Badosaová měla před Australian Open pozitivní test

21. ledna 2021 17:22 - Melbourne

Španělská tenistka Paula Badosaová měla během karantény v Melbourne pozitivní test na koronavirus. Třiadvacetiletá hráčka to oznámila na twitteru. Pořadatelé Australian Open ji po potvrzení diagnózy přestěhovali do izolace do jiného hotelu, kde má k dispozici lékařskou péči.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

"Mám některé symptomy a necítím se dobře," napsala Badosaová, která nákazu koronavirem veřejně potvrdila jako první z tenistů chystajících se na Australian Open. Pozitivní vzorek odevzdala během sedmého dne karantény. "Doufám, že budu co nejdříve zase v pořádku," dodala 67. hráčka světového žebříčku, jež do Melbourne přicestovala spojem z Abú Zabí.

Podle úřadů státu Victoria měli po příletu do Austrálie pozitivní testy na koronavirus čtyři tenisté, ve spojení s Australian Open se objevilo deset případů. Pořadatelé úvodního grandslamového turnaje tyto informace nepotvrdili.

Tenisový rozhodčí dostal v karanténě před Australian Open infarkt

Kvůli výskytu nakažených osob na palubách tří charterových letů skončilo v minulých dnech v přísné karanténě bez možnosti opustit hotelový pokoj více než 70 tenistů. Patří k nim i česká čtveřice Barbora Strýcová, Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč. Australian Open začne 8. února.

ČTK

Časová osa: Australian Open

Filtr článků - Australian Open


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: