Australian Open bude moci navštívit 30 tisíc diváků denně

30. ledna 2021 11:23 - Melbourne

Na tenisové Australian Open bude moci denně do areálu až 30.000 diváků, což je zhruba polovina obvyklé návštěvy v Melbourne Parku. Úvodní grandslam sezony tak bude jednou z nejvíce navštěvovaných sportovních akcí od loňského vypuknutí koronavirové pandemie.

 

Morgan Sette, Reuters

Ministr sportu australského státu Victoria Martin Pakula uvedl, že třicetitisícový limit bude platit na první část turnaje, jenž začne 8. února. V závěrečných pěti dnech, kdy se už hraje méně zápasů, bude kapacita omezena na 25 tisíc.

"Znamená to, že během 14 dnů budeme mít v Melbourne Parku až 390.000 lidí, což je zhruba polovina průměrné návštěvy z posledních tří let. Nebude to stejné jako v minulých letech, ale bude to nejvýznamnější sportovní mezinárodní akce na světě s diváky za hodně měsíců," řekl Pakula novinářům.

Na rozdíl od Spojených států amerických či Evropy se v Austrálii podařilo dostat šíření koronaviru pod kontrolu. Ve státě Victoria se už 24 dnů neobjevila místní nákaza a celá Austrálie má za sebou 13 dnů bez komunitního šíření.

Více než tisícovka tenistů a jejich doprovodu dorazila do Austrálie před dvěma týdny a museli absolvovat čtrnáctidenní karanténu. Většina hráčů mohla opustit hotelový pokoj až na pět hodin denně a trénovat, 72 tenistů ale muselo do striktní izolace kvůli nakaženým spolucestujícím v letadle. Byli mezi nimi i Češi Barbora Strýcová, Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč.

Generálku na Australian Open obstarají příští týden přípravné turnaje včetně mužského ATP Cupu v Melbourne.

ČTK

Časová osa: Australian Open

Filtr článků - Australian Open


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: