Sie Šu-wej - Vondroušová 6:4, 6:2 Trápení a bolest místo radosti. Sen Vondroušové o čtvrtfinále Australian Open je pryč

14. února 2021 01:04 - Melbourne/Praha
(Aktualizováno: 14. února 2021 02:38)

Česká tenistka Markéta Vondroušová musí na postup do čtvrtfinále Australian Open zapomenout. Sen o účasti mezi osmičkou nejlepších na prvním grandslamovému turnaji sezony se rychle rozplynul. Deblová jednička Sie Šu-wej z Tchaj-wanu vyhrála 6:4, 6:2 a na kurtu se zdržela něco málo přes hodinu. Český tenis má ve dvouhře ještě poslední zástupkyni, Karolínu Muchovou.

Video již není dostupné

sntv

Úvod Vondroušové nevyšel a rychle nabrala manko. Začala ztraceným podáním, brejk navíc její pětatřicetiletá soupeřka potvrdila. Šestá nejstarší hráčka letošního Australian Open hrála strojově přesně, naopak jednadvacetiletá česká tenistka často posílala údery mimo kurt a připisovala do statistik nevynucené chyby.

Až v páté hře ukázala nasazená devatenáctka naplno své kvality. Dobrý servis doplnila povedenými voleji a game se stal její snadnou kořistí. Sie Šu-wej z Tchaj-wanu ovšem nedovolila Češce pomýšlet na obrat, skvěle servírovala a přesnými údery k lajnám deptala Vondroušovou. Ta navíc ztratila znovu podání a po 22 minutách prohrávala 2:5.

Tenistka Sie Šu-wej z Tchaj-wanu postoupila do čtvrtfinále Australian Open, když vyřadila Markétu Vondroušovou.

Andy Brownbill, ČTK/AP

Následně prohrávající hráčka umazala jeden z brejků, ale po radostných emocích nebylo ve tváři Vondroušové ani památky. Další podání sice Češka také uhrála, ale tenistka z Tchaj-wanu šla podruhé servírovat na zisk setu. Čistou hrou jej také uhrála.

Vondroušová zjevně nebyla v pohodě, zdálo se, že ji limituje nějaké zranění nohy. U úderů byla později, dál chybovala, což ji stálo i první hru druhé sady při vlastním podání. Naopak Asiatka pokračovala v suverénním představení a získávala jeden fiftýn za druhým. I kamery si všímaly výrazu ve tváři české tenistky, který nevěstil nic dobrého.

O to víc, že manko turnajové devatenáctky narostlo na 0:4. Až pak alespoň korigovala nelichotivě vyhlížející skóre, víc toho však mladá Češka nedokázala. Sadu prohrála 2:6 a Sie Šu-wej mohla slavit životní singlový úspěch. I Vondroušová si ale postupem do osmifinále vytvořila na Australian Open nové osobní maximum

Česká tenistka Markéta Vondroušová bojovala na Australian Open o postup do čtvrtfinále, do pohody měla v utkání daleko.

Andy Brownbill, ČTK/AP

"Důležité bylo, že jsem dobře vstoupila do druhé sady. Pak už jsem to zvládla," oddechla si vítězka v pozápasovém rozhovoru přímo na kurtu. "Musím si teď pořádně odpočinout, ale už se těším na další utkání," dodala spokojeně.

Australian Open (tvrdý povrch, dotace 80 milionů australských dolarů)
Dvouhra ženy - osmifinále:
Sie Šu-wej (Tchaj-wan) - Vondroušová (ČR) 6:4, 6:2
rjm, Sport.cz

Časová osa: Australian Open

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..