Rubriky:

Tenis

Do deseti let bude mít tenis vážné problémy, varuje Nadal

26. června 2018 20:49 - Praha

Aniž by minulý týden odehrál jediný zápas, vrátil se do čela žebříčku ATP. Rafael Nadal díky vítězné šňůře z antukové části sezóny opět vládne tenisovému světu, o svůj sport má ale směrem do budoucna obavy.

 

Pascal Rossignol, Reuters

V rozhovoru pro francouzský sportovní list L'Equipe uvedl, že tenis podle jeho mínění potřebuje celou řadu změn.

V první řadě by rád viděl žebříček, který by se netvořil tak jako nyní z výsledků za uplynulý rok, nýbrž za dva roky.

„O tomhle uvažuji už dlouho. Podle mě je to nejlepší způsob, jak ochránit hráče v případě zranění," vysvětloval Španěl s tím, že v případě delší zdravotní pauzy se hráč rankingem rychle propadává.

Mnohem více mu ale dělá celkový vývoj samotné hry. „Nevím, jak do toho zasáhnout, ale myslím, že bychom měli být velmi opatrní co se týče servisu a síly celkově," naznačil.

„Hráči jsou stále urostlejší a rychlejší. Pokud něco neuděláme se servisem, přijde doba, kdy tenis bude jen o tomto úderu. Za deset let může být tenis ve vážném ohrožení," varoval sedmnáctinásobný grandslamový šampión.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.