S. Williamsová - Mladenovicová 7:5, 7:6Rozdílný osud sester Williamsových. Serena slaví na Wimbledonu postup, Venus končí

Londýn/Praha

Jejich zápasy se překrývaly. Výsledky ale byly odlišné. Serena a Venus Williamsovy odehrály v pátek své duely 3. kola Wimbledonu. Na travnatém tenisovém grandslamu se v dalším kole dvouhry představí už jen mladší Serena, která porazila Francouzku Kristine Mladenovicovou 7:5, 7:6. Starší Venus totiž padla s Nizozemkou Kiki Bertensovou 2:6, 7:6 a 6:8.

Radostný výkřik Sereny Williamsové.

Prohrála i jedenáctá hráčka světa Američanka Madison Keysová. Ta nestačila na kvalifikantku Jevgeniji Rodinovou. Ruská tenistka, které patří v žebříčku 120. místo a do hlavní soutěže londýnského grandslamu prošla z kvalifikace, vyhrála nad finalistkou loňského US Open 7:5, 5:7 a 6:4.

V mužské dvouhře naopak do třetího kola prošel čtvrtý nasazený Alexander Zverev. Německý tenista sice s Američanem Taylorem Fritzem prohrával po čtvrtečním přerušení 1:2 na sety, skóre ale dokázal otočit a nakonec zvítězil 6:4, 5:7, 6:7, 6:1 a 6:2. Jeho dalším soupeřem bude Ernests Gulbis z Lotyšska.

Roli favorita nezvládl jedenáctý nasazený loňský semifinalista Američan Sam Querrey, který ve třetím kole prohrál s Gaëlem Monfilsem. Francouzský tenista sice v prvním setu udělal 13 nevynucených chyb, ale v následujících třech už jich zaznamenal jen osm a vyhrál 5:7, 6:4, 6:4, 6:2. Osmifinále si v All England Clubu zahraje poprvé.

Federer může pomýšlet na obhajobu

Obhájce titulu Roger Federer postoupil ve Wimbledonu bez problémů do osmifinále. Německého tenistu Jana-Lennarda Struffa porazil 6:3, 7:5, 6:2 a na londýnském grandslamu stále neztratil ani set. V ženské dvouhře skončila loňská finalistka Američanka Venus Williamsová, naopak její mladší sestra Serena prošla dál.

Osminásobný vítěz Federer neměl se Struffem příliš potíží. Soupeř vítězi rekordních 20 grandslamů dokázal vzdorovat jen ve druhém setu, ve kterém šestatřicetiletý Švýcar potřeboval na vítězství 44 minut. V dalším kole Federer narazí na Adriana Mannarina z Francie.