Federer - Paire 7:5, 6:4, 6:4Federer i Zverev prošli na US Open do třetího kola, Wozniacká končí

Švýcarský tenista Roger Federer udělal další krok za šestým titulem na grandslamovém US Open a prvním po deseti letech. Druhý nasazený zdolal Francouze Benoita Pairea 7:5, 6:4 a 6:4.

Uspěla i wimbledonská vítězka Angelique Kerberová. Šampionka z New Yorku z roku 2016, jež vloni při pokusu o obhajobu titulu nepřešla přes první kolo, zdolala Švédku Johannu Larssonovou 6:2, 5:7, 6:4. Rovněž čtvrtý nasazený její krajan Alexander Zverev vyřadil Francouze Nicolase Mahuta 6:4, 6:4, 6:2.

Federer zvládl odpolední utkání na centrkurtu ve Flushing Meadows bez větších obtíží. Ostře sledovaný bude jeho další souboj, v kterém proti Švýcarovi nastoupí v sobotu australský talent a třicátý nasazený Nick Kyrgios.

Třicetiletá Němka si duel s Larssonovou ve druhém setu sama zkomplikovala, když za stavu 6:2, 5:2 nedokázala dopodávat k vítězství. V dalším gamu pak promarnila dva mečboly a soupeřka její zaváhání využila k zisku setu. Výhru ve vyrovnaném duelu vybojovala čtvrtá hráčka světového žebříčku až po dvou hodinách a 20 minutách.

"Ve druhém setu jsem nevyužila šanci a ona se dokázala vrátit. Snažila jsem se na druhý set zapomenout a jít znovu do vedení," řekla Kerberová v rozhovoru na kurtu. O postup do osmifinále se trojnásobná grandslamová šampionka, jež má ve sbírce i trofej z Australian Open 2016, utká se Slovenkou Dominikou Cibulkovou.

Jednadvacetiletý Zverev, jenž začal před US Open spolupracovat s Ivanem Lendlem, postoupil v New Yorku do 3. kola poprvé v kariéře. Talentovaný mladík, který dosud na žádném grandslamovém turnaji nedošel dál než do čtvrtfinále, porazil o patnáct let staršího soupeře za hodinu a 49 minut.

Wozniacká nestačila na Curenkovou

Dánská tenistka Caroline Wozniacká vypadla jako před rokem na grandslamovém US Open již ve druhém kole. Letošní turnajová dvojka prohrála s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou po setech 4:6 a 2:6. Curenková tak bude v sobotu hrát s Češkou Kateřinou Siniakovou o postup do osmifinále.

Letošní vítězce Australian Open Wozbiacké se od titulu v Eastbourne nedaří. Ve Wimbledonu vypadla rovněž ve 2. kole a na amerických betonech nevyhrála ani jeden zápas. Loni na US Open podlehla ve 2. kole Rusce Jekatěrině Makarovové.

Pavouk žen US Open už přišel o obě nejvýše nasazené. V 1. kole vypadla jednička Simona Halepová z Rumunska, kterou vyřadila Estonka Kaia Kanepiová.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 53 miliónů dolarů):