Francouzští tenisté jsou opět ve finále Davis Cupu

Zadar/Lille

Tenisté Francie vyhráli v semifinále Davisova poháru v Lille proti Španělsku i čtyřhru a postoupili do finále, v němž budou obhajovat loňské vítězství. Třetí bod a nedostižné vedení 3:0 získala domácím v dnešní čtyřhře dvojice šestatřicetiletých veteránů Julien Benneteau, Nicolas Mahut, jež porazila 6:0, 6:4, 7:6 pár Marcel Granollers, Feliciano López.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Tenisté Francie postoupili přes Španěly do finále Davis CupuVideo: sntv

Američané snížili daviscupové semifinále proti Chorvatsku

V druhém semifinále v Zadaru vykřesali naději tenisté Spojených států amerických, kteří ve čtyřhře získali první bod a s Chorvatskem prohrávají 1:2. V dnešním dramatickém duelu porazili Mike Bryan s Ryanem Harrisonem 7:5, 7:6, 1:6, 6:7 a 7:6 domácí dvojici Ivan Dodig, Mate Pavič. V pátek na antuce dominovali favorizovaní chorvatští singlisté Marin Čilič a Borna Čorič.

Pro Francouze vybojovali první dva body ve dvouhrách daviscupový debutant Benoit Paire a Lucas Pouille. Dnešní triumf ve čtyřhře byl emocionální především pro Benneteaua, jenž po US Open ukončil kariéru na ATP Tour a od příštího roku bude kapitánem fedcupového týmu.

Španělé hrají v Lille bez své největší hvězdy a světové jedničky Rafaela Nadala, který léčí zraněné koleno z US Open.

Letos naposledy se hraje Davis Cup na tři vítězné sety a s finálovým duelem na půdě jednoho ze soupeřů. Od příštího roku se bude o vítězi tradiční soutěže rozhodovat na finálovém turnaji pro 18 týmů během jednoho týdne na neutrálním místě.