Tenisté Slovenska budou hrát v kvalifikaci DC doma s Kanadou

30. října 2018 12:08

Tenisté Slovenska a Portugalska doplnili čtyřiadvacítku týmů v kvalifikačním kole Davisova poháru a dnešní dodatečný los v Londýně určil definitivní složení dvojic. Slováci budou v novém formátu soutěže v boji o postup na finálový turnaj hostit Kanadu, Portugalce čeká cesta do Kazachstánu.

 

twitter The Tennis Tipster

Slovensko v dohrávané baráži euro-africké zóny, po níž byl uzavřen daviscupový žebříček, porazilo o uplynulém víkendu Bělorusko 3:1. Portugalsko o týden dříve zvítězilo nad JAR 4:0.

Čeští tenisté byli v losování v řádném termínu na konci září mezi dvanáctkou nasazených týmů a v kvalifikačním kole je v únoru čeká Nizozemsko. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila bude mít výhodu domácího prostředí.

Přímo do finálového turnaje se dostali letošní semifinalisté z Francie, Španělska, Chorvatska a USA. Divoké karty dostaly Argentina a Velká Británie.

Kvalifikační kolo se skládá ze dvou pátečních dvouher a sobotní čtyřhry se zbylými dvouhrami. Hrát se bude na dva vítězné sety.

Los kvalifikačního kola Davisova poháru 2019 (1.-2. února):
ČR - Nizozemsko
Brazílie - Belgie
Uzbekistán - Srbsko
Austrálie - Bosna a Hercegovina
Indie - Itálie
Německo - Maďarsko
Švýcarsko - Rusko
Kazachstán - Portugalsko
Kolumbie - Švédsko
Rakousko - Chile
Slovensko - Kanada
Čína - Japonsko.
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.