Živě

Šokující zpráva! Strýcová po finále ve Fed Cupu v týmu skončí

8. listopadu 2018 21:39 - Praha

Ve svém prvním fedcupovém zápase v roce 2002 spláchla Barbora Strýcová kanadskou soupeřku Drakeovou 6:1, 6:0. Po šestnácti letech se česká tenistka s týmovou soutěží rozloučí. Víkendové finále proti Američankám bude posledním dějstvím.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda, Facebook

„Je hrozně hezké, že můžu ukončit fedcupovou kariéru právě tady v Praze v O2 areně, chtěla bych i poděkovat divákům za to, jak mi dodávali energii," řekla Strýcová, jež své rozhodnutí oznámila na tradičním předzápasovém banketu. „Myslím si, že nové hráčky mají týmu co dát, protože jsou prostě dobré," nebojí se budoucnosti českého týmu.

Letošní finále je dvacátým soubojem ve Fed Cupu, do kterého byla Strýcová nominovaná, celkovou bilanci zápasů má 21:11. Největší zásek? Před dvěma lety se ve finále na francouzské půdě postarala o triumfální obrat na 3:2 pro Češky.

https://www.facebook.com/czechfedcupteam/videos/189012335343482/

„Byla to pro mě úspěšná jízda," řekla Strýcová, která během své éry měla celkem pět fedcupových kapitánů (Jan Kukal, Petra Langrová, Tomáš Petera, Aleš Kodat, Petr Pála).

Strýcová: Reprezentovat pro mě byla čest

„Zažila jsem za tu dobu neuvěřitelné momenty, reprezentovat v takové éře skvělých hráček byla pro mě čest," cenila si 32letá tenistka. „Když mi bylo 16, tak jsem byla takové nezkušené ucho. Vím, že mám teď mnohem víc zkušeností, ale myslím si, že jsem pořád ta samá prdlá holka," prohlásila Strýcová.

https://www.facebook.com/czechfedcupteam/posts/10158082220979517

O svém konci v týmové soutěži přemýšlela prý už od ledna. „Chtěla jsem odehrát celý rok. Ale cítím, že už mám na to věk a nastal ten správný čas. Fed Cup byl pro mě moc důležitý a ráda jsem ho hrála. Ale ty tři týdny teď budu mít i na to, abych si odpočinula a připravovala se," řekla Strýcová, což znamená jediné: v individuální kariéře žádný konec nenastane. „Bára jede dál: v singlu i v deblu."

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.