Živě

Vyhrála a bere si volno. Nová česká jednička překvapila před Australian Open

7. ledna 2019 07:59 - Sydney

Forma je ideální, není třeba ji prověřovat před Australian Open na dalším turnaji. Karolína Plíšková se po zisku titulu v Brisbane odhlásila z turnaje v Sydney. Šestadvacetiletá tenistka, jež v dnešním novém světovém žebříčku předstihla Petru Kvitovou a je opět českou jedničkou, si dopřeje před úvodním grandslamem sezony Australian Open volnější režim.

 

Tertius Pickard, ČTK/AP

Plíšková v neděli v Brisbane otočila finálový zápas s Lesjou Curenkovou a po výhře nad Ukrajinkou 4:6, 7:5 a 6:2 oslavila dvanáctý titul v kariéře. Už po zápase naznačila, že v Sydney nejspíš hrát nebude, a skutečně se odhlásila.

Stejně tak se v generálce na grandslam v Melbourne nepředstaví Curenková, jež si ve finále proti Plíškové poranila kotník. Obě na sebe měly narazit v Sydney v prvním kole.

V dějišti olympijských her v roce 2000 se tak ve dvouhře z českých tenistek představí v elitní konkurenci jen Petra Kvitová jako nasazená pětka a Kateřina Siniaková.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.