Vyhrála a bere si volno. Nová česká jednička překvapila před Australian Open

7. ledna 2019 07:59 - Sydney

Forma je ideální, není třeba ji prověřovat před Australian Open na dalším turnaji. Karolína Plíšková se po zisku titulu v Brisbane odhlásila z turnaje v Sydney. Šestadvacetiletá tenistka, jež v dnešním novém světovém žebříčku předstihla Petru Kvitovou a je opět českou jedničkou, si dopřeje před úvodním grandslamem sezony Australian Open volnější režim.

 

Tertius Pickard, ČTK/AP

Plíšková v neděli v Brisbane otočila finálový zápas s Lesjou Curenkovou a po výhře nad Ukrajinkou 4:6, 7:5 a 6:2 oslavila dvanáctý titul v kariéře. Už po zápase naznačila, že v Sydney nejspíš hrát nebude, a skutečně se odhlásila.

Stejně tak se v generálce na grandslam v Melbourne nepředstaví Curenková, jež si ve finále proti Plíškové poranila kotník. Obě na sebe měly narazit v Sydney v prvním kole.

V dějišti olympijských her v roce 2000 se tak ve dvouhře z českých tenistek představí v elitní konkurenci jen Petra Kvitová jako nasazená pětka a Kateřina Siniaková.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.