S. Williamsová - Jastremská 6:2, 6:1.Ósakaová je po zvratu v osmifinále Australian Open, dál jde Serena Williamsová. Djokovič přišel o set

Nasazená čtyřka Naomi Ósakaová otočila zápas se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu a postoupila do osmifinále tenisového Australian Open. Japonská vítězka US Open nakonec vyhrála po setech 5:7, 6:4 a 6:1. Bez problémů prošla do osmifinále další z favoritek Američanka Serena Williamsová, kterou čeká atraktivní souboj se světovou jedničkou Simonou Halepovou. Mužská jednička Srb Novak Djokovič si zkomplikoval situaci ve čtvrtém setu, ale Kanaďana Denise Shapovalova porazil 6:3, 6:4, 4:6 a 6:0.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Serena Williamsová si poradila s Ukrajinkou Jastremskou.Video: sntv

Sie Šu-wej, která byla v Melbourne osmadvacátou nasazenou, už několikrát na grandslamu zaskočila favoritku. Loni na Australian Open vyřadila Garbiňe Muguruzaovou a ve Wimbledonu porazila světovou jedničku Simonu Halepovou.

Dlouho to vypadalo, že by mohla porazit i Ósakaovou. Pestrou hrou se třiatřicetiletá tenistka z Tchaj-wanu dostala do vedení 7:5 a 4:1, ale pak o dvanáct let mladší Japonka vyhrála jedenáct z následujících dvanácti her a postoupila mezi nejlepších šestnáct.

Dál jde také Sevastovová.Video: sntv

V osmifinále je i sedminásobná šampionka z Melbourne Serena Williamsová, která povolila pouhé tři hry osmnáctileté Ukrajince Dajaně Jastremské. O postup do čtvrtfinále bude hrát se světovou jedničkou Simonou Halepovou, nebo svou sestrou Venus. Z favoritek uspěla rovněž vítězka Turnaje mistryň Elina Svitolinová z Ukrajiny.

O postup do čtvrtfinále se Serena střetne s Rumunkou Halepovou, která vyřadila její sestru Venus. Světová jednička v předchozích kolech absolvovala třísetové bitvy, ale starší ze sourozeneckého dua Williamsových porazila 6:2, 6:3.

"Přiznávám, že bych si ráda zahrála proti světové jedničce. Na druhou stranu přeju vítězství Venus. Buď jak buď, budu připravena na obě varianty," řekla Serena Williamsová ještě předtím, než znala jméno své osmifinálové soupeřky.

Šapovalov vzal Djokovičovi set

O první set přišel ve 3. kole Australian Open Novak Djokovič. Postarala se o vycházející kanadská hvězdčika Denis Šapovalov, přesto světová jednička zápas v klidu dovedla do vítězného konce 6:3, 6:4, 4:6, 6:0.

Nišikori zdolal Sousu.Video: sntv

Utkání trvalo 2 hodiny a 25 minut, Djokovič po po svém premiérovém prohraném prvním setu zakončil výhrou 6:0 ua 26 minut. Srbský tenista se v boji o osmifinále utkání s dalším vycházejícím talentem Rusem Daniilem Medveděvem.