Rubriky:

Tenis

Velký aplaus pro Kvitovou a chvála od legend. Smekla Navrátilová a další

26. ledna 2019 20:23 - Melbourne/Praha

Dokázala vyhrát už téměř ztracený set, ale ve finále Australian Open se nakonec musela Petra Kvitová po velké bitvě sklonit před uměním mladé Japonky Naomi Ósakaové. Za neutuchající bojovnost a obdivuhodný příběh, který po traumatizujícím napadení útočníkem z konce roku 2016 na kurtech píše, si od fanoušků v Melbourne vysloužila mohutný aplaus. A slovy respektu nešetřily ani soupeřky či tenisové osobnosti minulosti.

Video již není dostupné

sntv

„Po vítězství na US Open 2018 se Naomi Ósakaová stala hvězdou. Teď po zisku titulu na Australian Open a pozici světové jedničky je z ní superstar. Gratuluji šampiónko. A Petro Kvitová - ty jsi šampiónka života," pochválila obě finalistky legendární Martina Navrátilová na svém twitterovém účtu.

Smekla také Bethanie Matteková-Sandsová, bývalá deblová parťačka Lucie Šafářové.

„Wow. Petra ukázala obrovské srdce a nervy z oceli. Ale Naomi se vytasila se skvělými údery! Úžasné finále Australian Open!," napsal Američanka na sociální síti.

V podobném duchu okomentovala boj o titul i Francouzska Alizé Cornetová:

„To bylo finále! Dámy děkuji, že jste ukázaly tolik síly, kuráže a nezlomnosti! Obě jste pro nás všechny velkou inspirací."

Ozvala se i bývalá světová pětka Jo Durieová: „Parádní zápas&velké gratulace Naomi i Petře. Ženský tenis je teď ve velmi dobrých rukou."

roj, Sport.cz