Ostravu ovládlo zklamání. Nemůžeme vyhrávat věčně, na holky jsem hrdý, bránil tenistky kapitán

11. února 2019 06:56 - Ostrava

Po porážce českých tenistů s Nizozemskem v Davis Cupu zažila Ostrava další smutný tenisový víkend. České hráčky totiž podlehly po boji Rumunsku a čeká je ve Fed Cupu jen baráž. Očekávání českého kapitána Petra Pály, že první kolo bude velmi vyrovnané, se beze zbytku naplnilo. Nedělní program v Ostravar Aréně trval více než osm hodin, než z něj české tenistky odešly poraženy. Pála byl navzdory tomu na své hráčky hrdý.

 

Petr Sznapka, ČTK

Rumunkám se podařila odveta za tři roky starý zápas v Kluži, který Češky po rozhodující čtyřhře vyhrály 3:2 a následně získaly jeden ze svých fedcupových titulů. "Vyhráli jsme dřív tolik těsných zápasů, ale teď to přišlo. Nemůžeme vyhrávat věčně. Jsem na holky hrdý, nechaly na kurtu všechno. Nic víc nemůžete jako kapitán žádat," řekl Pála po zápase.

Oba duely, které dnes šly na rumunskou stranu, byly vyrovnané. "Holky se s tím popraly úplně skvěle a bylo to o pár míčích, jak Kája, tak debl. Dneska to bohužel nevyšlo, ale ten tým odvedl neskutečnou práci," uvedl kapitán.

Rumunský tým se raduje z celkového vítězství 3:2 nad českými tenistkami.

Vladimír Pryček, ČTK

Po prohře Karolíny Plíškové se Simonou Halepovou se rozhodl do druhé dvouhry nasadit Kateřinu Siniakovou, která jeho důvěru nezklamala a srovnala skóre. Společně s Barborou Krejčíkovou pak vedly v rozhodující čtyřhře 1:0 na sety. "Když vyhrály ten úvodní set, tak jsem věřil, že už to vyhrajou," poznamenal Pála.

Jenže pak už rumunské tenistky neustále vedly a Češky musely jen dotahovat. "Byla hrozná škoda, že potom, co holky vyhrály první set, už nevedly. Byl by na Rumunky větší tlak," posteskl si kapitán. Nakonec tak v Ostravě zavládla rumunská radost. "Bylo to opravdu hrozně těsné. Někdo vyhrát musí, bohužel teď nám to štěstí nepřálo," dodal k tomu Pála.

Před baráží nebude vědět, jak důležitá vlastně bude. Fed Cup totiž podobně jako Davisův pohár zřejmě čeká reforma, o jejíž podobě se ale rozhodne až v létě. V dubnu tak ještě nebude jisté, kolik týmů bude bojovat o prestižní ženskou týmovou trofej v roce 2020.

ČTK, Sport.cz

Je pro vás porážka českých tenistek ve Fed Cupu s Rumunskem zklamáním?


  7:6, 7:6 Martincová - Pavljučenkovová 7:6, 7:6 konec
20210923T15:00:00+0200
Martincová vs. Pavljučenkovová
Martincová vs. Pavljučenkovová
Martincová
Pavljučenkovová

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.