Živě

Tajemná slova české šampionky. Tenis je pro mě únikem od jiných věcí, pomáhá mi ze všeho ven, říká Kvitová

23. února 2019 20:44 - Praha

Parádní sezona Petry Kvitové pokračuje. Nic na tom nemohla změnit ani její finálová porážka na turnaji v Dubaji se Švýcarkou Belindou Bencicovou, která českou hvězdu přetlačila po setech 6:3, 1:6 a 6:2. Fulnecká rodačka si letos zahrála již své třetí finále a v pondělním vydání žebříku se posune na třetí místo. Svůj zatím jediný letošní titul získala v Sydney. Po prohraném finále také zaskočila fanoušky tajemnými slovy, naznačila, že v jejím životě nejde všechno podle představ. Co českou Lvici trápí?

 

Ahmed Jadallah, Reuters

O takovém vstupu do sezony 2019 Petra Kvitová asi ani nesnila. Po zahřívacím turnaji v Brisbane, kde skončila ve druhém kole, předvedla fantastické tažení za titulem v Sydney, na parádní představení navázala na Australian Open, kde ji zastavila až v boji o titul Naomi Ósakaová. V Petrohradu si osmadvacetiletá legenda zahrála čtvrtfinále, na svém pátém turnaji v letošním roce v Dubaji pak znovu o titul. Podrženo, sečteno, úvod snů.

K absolutní spokojenosti jí tak chyběl jen finálový skalp výborně hrající Belindy Bencicové. "Myslím, že v Melbourne jsem hrála lépe, mnohem lépe jsem tam podávala než tady. Celý turnaj jsem bojovala se servisem. Hodně jsem musela hrát přes druhé podání," říkala po utkání dvojnásobná wimbledonská šampionka.

Sestřih finálového zápasu v Dubaji mezi Bencicovou a Kvitovou


Petra Kvitová musela před nedávnem řešit i jednu nepříjemnost, když svědčila u soudu v souvislosti s přepadením z prosince 2016. Je otázkou, zda se její další slova týkala právě tohoto nepříjemného období jejího života.

"Je to zvláštní, abych byla upřímná. Nevěřila jsem, že se mi bude takhle dařit. Tenis je pro mě tenhle týden únikem od jiných věcí, pomáhá mi ze všeho ven," říkala novinářům česká jednička.

Petra Kvitová se letos může chlubit největším počtem vyhraných zápasů, i tři finálové účasti jsou pro její konkurentky zatím nedostižnou metou. Její přemožitelka a bývalá světová sedmička Belinda Bencicová, by se po triumfu v Dubaji měla vrátit do elitní dvacítky.

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.