Sestini Hlaváčková se nenudí. Tančí, zabavil ji i Špačkoš

27. února 2019 17:38 - Praha

Sport a výtvarné umění? Spojení, které funguje. Český olympijský výbor a společnost Koh-i-noor Hardmuth spolu ve středu prodloužili spolupráci na dalších pět let. U podepsání smlouvy nechyběla ani úspěšná tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, která s dětmi vybarvila Špačkoš.

 

Vít Šimánek, ČTK

Přestože už netrénuje a neobjíždí turnaje, protože čeká miminko, má Andrea Sestini Hlaváčková stále napilno. Ve středu zavítala na akci, na níž předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, prodloužil spolupráci se společností Koh-i-noor Hardmuth, která je jedním z největších producentů a distributorů uměleckých, školních a kancelářských potřeb.

„Mně se nápad spojit umění se sportem hodně líbí,“ řekla Andrea Sestini Hlaváčková, která v průběhu akce vybarvovala se dvěma dětmi, které podporuje Česká olympijská nadace, Špačkoš. To je koš, do kterého na vybraných školách děti hází malé pastelky, se kterými už nejde kreslit.

Z těchto špačků pastelek pak děti s různým zdravotním omezením v rámci terapie vytvoří sochy. Třeba sochu gorily, kterou po vybarvení koše obdivovala i Sestini Hlaváčková. „Moc mě to vybarvování bavilo. Sice neumím moc malovat, ale výtvarná výchova mě na škole vždy bavila. Byly to nejlepší hodiny, nemusela jsem totiž jen sedět a poslouchat, ale mohla jsem něco tvořit,“ zavzpomínala dvojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře, která nedávno přerušila kariéru.

V létě se jí a jejímu manželovi narodí dcera. „Jméno už máme, chtěli jsme, aby bylo mezinárodní, aby ladilo k příjmení a shodli jsme se na něm brzy, akorát ho ještě neprozradíme,“ usmívala se dvaatřicetiletá tenistka, ze které je nyní reportérka v jednom televizním pořadu.

„Už během kariéry jsem se k této práci uchylovala. Opravdu hodně mě to baví, sice mi trvá déle, než reportáž vytvořím, ale když ji mám pak hotovou, ten pocit je jako kdybych vyhrála zápas,“ líčila s nadšením. Kromě toho vítězka Turnaje mistryň stíhá ještě cvičit a tancovat. „Naučit se tancovat jsem si vždy přála,“ přiznala.

„Chodím na hodiny k Marku Dědíkovi a jsem nadšená. Baví mě hlavně rychlejší tance. Teď jsme zkoušeli jive a cha-chu,“ pochlubila se s tím, že jednou by si chtěla zkusit zatancovat i ve Star Dance. „To by byla výzva,“ dodala zasněně. Zda se k tenisu po mateřské vrátí, ještě neví, ale své kolegyně sleduje a těší ji i to, že v žebříčku čtyřhry jsou na prvních třech místech české hráčky.

Veronika Kramlová, Sport.cz, Právo

  4:6, 4:6 Teichmannová - Kvitová 4:6, 4:6 konec
20210924T18:00:00+0200
Teichmannová vs. Kvitová
Teichmannová vs. Kvitová
Teichmannová
Kvitová
  7:5, 6:3 Sakkariová - Martincová 7:5, 6:3 konec
20210924T14:00:00+0200
Sakkariová vs. Martincová
Sakkariová vs. Martincová
Sakkariová
Martincová

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.