Živě

Těžká krize české hrdinky! Siniaková na kurtech hoří, cíle jsou v nedohlednu

7. března 2019 09:56 - Praha

Po listopadovém fedcupovém finále jí český národ ležel u nohou. Kateřina Siniaková se dvěma body a především výborným tenisem proti americkému výběru postarala o další titul z týmové soutěže. A cíl pro další sezonu byl jasný. "Ráda bych se dostala do Top 20," říkala. Nový rok však zatím pro rodačku z Hradce Králové připomíná spíš noční můru. Na kurtech sbírá jednu porážku za druhou.

 

Profimedia.cz

Když končila sezonu 2018, patřila dvaadvacetileté slečně 31. příčka světa, což bylo také její dosavadní maximum. A nikdo nepochyboval, že vysněný postup do elitní dvacítky se může brzy proměnit v realitu. To stále platí, faktem však je, že Siniaková se v letošní sezoně pořádně trápí.

Ze sedmi odehraných turnajů se jen jednou dostala do druhého kola, šestkrát gratulovala k postupu hned své úvodní soupeřce. Často i velké favoritce. Dvakrát jí los prvního kola do cesty postavil Belgičanku Elise Mertensovou, na Australian Open pak stále se lepšící Belindu Bencicovou.

Kateřina Siniaková (vlevo) a Barbora Krejčíková při rozhodující čtyřhře v utkání Fed Cupu s Rumunskem.

Petr Sznapka, ČTK

Ovšem také skončila na hráčkách, které měla bez větších starostí srolovat. V Petrohradu neměla síly na 148. tenistku světa Belgičanku Ysailen Bonaventureovou, naposledy v Indian Wells pro změnu na 114. hráčku žebříčku Rusku Kozlovovou.

"Ráda bych se dostala do Top 20. A co nejdéle zůstat na pozici světové jedničky v deblu," říkala před sezonou fedcupová šampionka. Druhý cíl se jí zatím drží plnit, v singlovém žebříčku však ztrácí na svou vysněnou metu více než dvacet pozic, v současné době jí patří 42. příčka.

Pomineme-li kvalifikaci v Sydney, zapsala si Siniaková jen dvě výhry. V prvním fedcupovém kole proti Rumunce Buzarnescuové, v Dubaji proti Chorvatce Martičové.

Dokáže se česká tenistka zvednout, nebo bude pokračovat její trápení?

TURNAJ FÁZE SOUPEŘKA (pořadí WTA) VÝSLEDEK
Indian Wells 1. kolo Kozlovová (114.) 5:7, 2:6
Dubaj 2. kolo Kvitová (3.) 7:6, 4:6, 4:6
Dauhá 1. kolo Mertensová (16.) 2:6, 4:6
Petrohrad 1. kolo Bonaventureová (144.) 4:6, 6:7
Australian Open 1. kolo Bencicová (23.) 4:6, 6:2, 3:6
Sydney 1. kolo Mertensová (16.) 6:7, 6:2, 2:6
Brisbane 1. kolo Tomljanovicová (44.) 1:6, 6:3, 0:6
pan, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.