Živě

Bencicová předčila i Kvitovou a je tenistkou měsíce

11. března 2019 13:24 - St. Petersburg

Petra Kvitová ani druhou letošní nominaci neproměnila v ocenění pro hráčku měsíce na okruhu WTA. Po skvělém úvodu sezony se ucházela o přízeň fanoušků za leden i únor, tentokrát však dostala přednost její finálová přemožitelka z Dubaje Švýcarka Belinda Bencicová.

 

Ahmed Jadallah, Reuters

Na cestě za třetí trofejí v kariéře Bencicová v Dubaji vyřadila čtyři hráčky elitní desítky světového žebříčku. Spolu s Kvitovou jí v únorové anketě konkurovaly ještě Rumunka Simona Halepová a Belgičanka Elise Mertensová.

V lednové nominaci na hráčku měsíce po Australian Open byla s Kvitovou také Karolína Plíšková, obě Češky však předčila podle očekávání šampionka melbournského grandslamu Japonka Naomi Ósakaová. Finalistky jednotlivých kategorií vždy vybere WTA, o vítězkách pak rozhodnou hlasy fanoušků.

ČTK

Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.