Rumunskou tenistku Halepovou trénuje krajan Dobre

21. března 2019 09:18 - Miami/Praha

Rumunskou tenistku Simonu Halepovou začal trénovat její krajan Daniel Dobre. Bývalá světová jednička to řekla novinářům před svým vstupem do turnaje v Miami.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Sedmadvacetiletá Halepová spolupracovala do závěru minulé sezony tři roky s Darrenem Cahillem, pod jehož vedením stanula na prvním místě žebříčku a na Roland Garros 2018 získala premiérový grandslamový titul. Poté co australský kouč z tenisového kolotoče vystoupil, aby mohl trávit více času s rodinou, byla rodačka z Constanty několik měsíců bez trenéra.

V únoru si Halepová vyzkoušela partnerství s Belgičanem Thierrym van Cleemputem, ale ukončila ho hned po týdnu s vysvětlením, že si tenisově nesedli. S Dobrem vsadila Halepová na jistotu, neboť s ním už pracovala dříve.

"Dobře mě zná a já mu důvěřuji. Nejdůležitější je, že se s ním cítím v pohodě," uvedla světová trojka, jež vstoupí do turnaje v Miami až v druhém kole.

ČTK

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.