Živě

Kanadská teenagerka ohromila v Indian Wells i legendu. Ta ji přirovnala k bývalé světové jedničce

21. března 2019 16:34 - Indian Wells/Praha

To, co předváděla Bianca Andreescuová v Indian Wells, všechny překvapilo. Soupeřky se nestačily divit, jaké výkony osmnáctiletá teenagerka předvádí a tenisové legendy svou hrou doslova uchvátila. Pochvalu dostala talentovaná Kanaďanka i od osmnáctinásobné grandslamové vítězky, Martiny Navrátilové.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Loni v Indian Wells šokovala svým vítězstvím Japonka Naomi Ósakaová, letos turnaj ovládla ještě o dva roky mladší, teprve osmnáctiletá Kanaďanka Bianca Andreescuová, které na začátku sezony patřilo v žebříčku až 152. místo. Po finále v Aucklandu, vítězství v Newport Beach a titulu v Indian Wells vyletěla už na čtyřiadvacátou příčku.

„Zaujala mě už v Aucklandu, kde vyřadila Caroline Wozniackou a Venus Williamsovou. Od té doby jsem ji začala trochu více sledovat, ale že za dva měsíce vyhraje v Indian Wells, to by mě vůbec nenapadlo,“ přiznala Martina Navrátilová na webu WTA. „Dříve či později bude v žebříčku mezi deseti nejlepšími.“

„Bude zajímavé sledovat, jak si povede dál. Zvládá překvapivé kraťasy z obou stran. Stejně tak dokáže skvěle zpomalit hru, když se potřebuje vrátit do výměny, nebo jen rozhodit soupeřku,“ chválila Andreescuovou dál Navrátilová a přirovnala jí k další legendě. „Představte si variabilitu Martiny Hingisové, jen s ještě větší silou.“

Podle Navrátilové si talentovaná teenagerka také dokáže získat fanoušky. „Nezaujala je jen svou hrou, ale také tím, že dokáže ukázat emoce. Umí se naštvat a třísknout raketou, ale v rámci mezí, nakopne jí to. Má velkou touhu. I když je vyčerpaná, nevzdává se, a to diváci ocení,“ uzavřela osmnáctinásobná grandslamová vítězka.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.