Živě

Patnáct vítězství v řadě. Šestnáctiletá tenistka řádí mezi profesionálkami a sbírá jeden titul za druhým

26. března 2019 18:05 - Praha

Další supertalentovaná tenistka na scéně! Teprve šestnáctiletá Dánka sbírá letos jeden titul za druhým. A to jak mezi juniorkami, tak i mezi profesionálkami. Clara Tausonová se po vítězství juniorského Australian Open stala světovou jedničkou a nyní drtí své mnohem zkušenější soupeřky už i na okruhu ITF.

 

Profimedia.cz

O jejím velkém talentu se začalo hovořit už v roce 2017, kdy teprve jako čtrnáctiletá teenagerka vletěla na okruh ITF jako uragán. Na prvním turnaji mezi profesionálkami tehdy Clara Tausonová nadělila několika svým mnohem zkušenějším soupeřkám kanára a došla až do semifinále.

Na druhém si pak zahrála finále a na třetím už získala svůj první titul ITF. Loni mladičká tenistka zase řádila hlavně mezi juniorkami a letos opět drtí své rivalky na okruhu ITF. Na začátku sezony sice ještě ovládla juniorské Australian Open a stala se juniorskou světovou jedničkou, avšak od února objíždí turnaje ITF.

A ani tady doposud nenašla žádnou přemožitelku. Představila se zatím na třech turnajích a všechny s přehledem vyhrála. Pro trofej si šestnáctiletá Tausonová došla na turnaji v tuniském Monastiru, poté kralovala v čínském Šen-čenu a před pár dny přidala do své sbírky titul ze Sia-menu.

Její vítězná šňůra čítá v tuto chvíli úctyhodných patnáct zápasů v řadě. V žebříčku WTA se rázem vyšvihla na čtyři sta sedmou pozici a pokud bude pokračovat v těchto famózních výkonech dál, poletí ještě mnohem výš. Tak se necháme překvapit, kam až to tato talentovaná tenistka dotáhne.

vk, Sport.cz, Právo

  Siegemundová - Siniaková zítra 10:00
20210624T10:00:00+0200
Siegemundová vs. Siniaková
Siegemundová vs. Siniaková
Siegemundová
Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.