Jedna z mých nejoblíbenějších osob v tenisovém světě. Talentovaná Australanka poslala vzkaz české hvězdě

28. března 2019 18:23 - Miami/Praha

Je jednou z nejoblíbenějších hráček na okruhu WTA, a to nejen u fanoušků, ale také u svých soupeřek. Důkazem je toho nedávný zisk prestižní ceny Karen Krantzcke Sportmanship Award, o jejíž vítězce rozhodly tenistky. Další poklony se Petře Kvitové dostalo nyní na turnaji v Miami od její čtvrtfinálové přemožitelky Ashleigh Bartyové.

Video již není dostupné

sntv

Petra Kvitová a Ashleigh Bartyová už spolu letos odehrály tři utkání. Pokaždé to byla bitva. V lednu se potkaly ve finále turnaje v Sydney a z výhry se po více než dvou hodinách radovala Kvitová. O pár dní později je los na Australian Open svedl opět dohromady. A i tady byla ve čtvrtfinále úspěšnější česká tenistka.

K třetímu souboji došlo nyní na turnaji v Miami. Tentokrát se ale z vítězství ve čtvrtfinále radovala soupeřka. Bartyová dokázala ve velkém dusnu Kvitovou porazit po setech 7:6, 3:6, 6:2 a mohla se tak radovat nejen z postupu do dalšího kola, ale také z posunu v žebříčku, kdy se poprvé v kariéře dostane do elitní desítky.

Dvaadvacetiletá tenistka poté poslala dvojnásobné grandslamové vítězce vzkaz, kterým potvrdila, jak je mezi ostatními hráčkami oblíbená. „Jedna z mých nejoblíbenějších osob v tenisovém prostředí. Petro, ty i tvůj tým jste na vysoké úrovni. Děkuji ti za další nezapomenutelný zápas,“ uvedla Bartyová na Twitteru.

Petra Kvitová nedávno převzala posedmé v kariéře prestižní ocenění Karen Krantzcke Sportmanship Award za dodržování fair play a projevování respektu a úcty ke svým soupeřkám na kurtu i mimo něj. O vítězce této ceny rozhodují vždy samy tenistky hlasováním.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.