Kyrgiosova škola? Španěl podával spodem, soupeř se ani nehnul

31. března 2019 13:32 - Marbella

Australský bouřlivák Nick Kyrgios je kromě svých častých extempore známý také tím, že v posledních zápasech občas zahájí výměnu servisem spodem. Na challengeru v Marbelle ho tentokrát napodobil domácí tenista Alejandro Davidovich Fokina. Jak to celé dopadlo?

 

Rebecca Blackwell, ČTK/AP

Z reakce Kyrgiose na jeho twitterovém účtu je to hned jasné. Španělovo překvapivé podání okomentoval pouze slovy "Yes sir" - neboli "Ano, pane". Je jasné, že tím znovu část fanoušků dráždí, nicméně u mladého španělského tenisty se v případě jeho spodního podání nedá hovořit o projevu frustrace, jak tomu většinou bývá u jeho slavnějšího kolegy.

Devatenáctiletý Davidovich Fokina totiž překvapivý úder použil při svém vedení 3:1 a 30:15 v rozhodující sadě a jak můžete vidět na přiloženém videu, svého soupeře - Brazilce Monteira -  tím opravdu velmi překvapil.

Utkání nakonec domácí tenista vyhrál 2:1 na sety a vybojoval si účast v semifinále, kde už ale nestačil na favorizovaného krajana Andujara.

nov, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.