Živě

Zahraje si ještě? Další bývalý hráč elitní stovky je podezřelý z korupce

8. dubna 2019 13:20 - Praha

Další skandál na obzoru. Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) pozastavila s okamžitou platností činnost bývalému devětašedesátému hráči světa. Joao Souza je dalším hráčem, který je vyšetřován kvůli podezření, že ovlivňoval výsledky. Třicetiletý Brazilec nejspíš manipuloval se zápasy na turnajích nižší kategorie.

 

Profimedia.cz

Jednotka pro bezúhonnost tenisu má v poslední době hodně napilno. Loni potrestala řadu elitních i méně známých tenistů zákazem činnosti a udělila jim i dosti vysoké pokuty. Skandály však pokračují dál. TIU si nyní posvítila na Joao Souzu, kterému před pár dny s okamžitou platností dočasně pozastavila činnost.

Brazilský tenista je podezřelý z korupce a ovlivňování výsledků. „Pan Souza má zakázáno soutěžit, nebo účastnit se jakékoliv akce, která je pořádána řídícími orgány tenisu, a to po celou dobu suspendace,“ stojí v prohlášení Jednotky pro bezúhonnost tenisu, která nyní bude případ vyšetřovat.

Joao Souza byl před čtyřmi lety v žebříčku na devětašedesátém místě, nyní mu však patří čtyři sta čtvrtá pozice. Třicetiletý hráč v posledních letech objíždí challengery a turnaje  kategorie Futures. Na okruhu ATP se zatím naposledy objevil loni v březnu, kdy se v Miami pokoušel z kvalifikace probojovat do hlavní soutěže. Avšak nepodařilo se mu to.

Jeho podezření z porušení protikorupčního programu se tak s největší pravděpodobností týká právě zápasů na turnajích nižší kategorie. Souza loni vyhrál čtyři Futures, letos až na jedno semifinále většinou na těchto turnajích nepřešel ani přes druhé kolo. Teď se může nechat překvapit, s jakým verdiktem TIU přijde.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.