Živě

Velká ztráta pro Kanadu! Proti Češkám nenastoupí kometa letošní sezony Andreescuová

10. dubna 2019 16:58 - Praha

Bianca Andreescuová chybí kvůli zranění v nominaci kanadských tenistek na fedcupovou baráž v Česku. Podle očekávání do Prostějova příští týden nepřijede ani někdejší finalistka Wimbledonu Eugenie Bouchardová. Utkání se bude hrát na antuce 20. a 21. dubna.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

V nominaci kapitánky Heidi El Tabakhové bude jedničkou až 204. hráčka dvouhry Rebecca Marinová, kterou doplňují patnáctá deblistka světa Gabriela Dabrowská (387. v pořadí dvouhry WTA), Leylah Fernandezová (376.) a Sharon Fichmanová, která nefiguruje v žebříčku dvouhry a v deblu je 180.

Českou sestavu tvoří Lucie Šafářová, Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková, Karolína Muchová a Marie Bouzková. Kapitánu Petru Pálovi se omluvily aktuální světová trojka Petra Kvitová i čtyřka Karolína Plíšková. V nominaci není ani 41. hráčka světa a deblová jednička Kateřina Siniaková.

ČTK

Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.