Rubriky:

Tenis

Kuzněcovová dostala divokou kartu na pražský turnaj WTA

16. dubna 2019 14:47 - Praha

Dvojnásobná grandslamová šampionka Světlana Kuzněcovová se po třech letech objeví na pražské akci WTA. Bývalá světová tenisová dvojka dostala na J&T Banka Prague Open divokou kartu. O startu Rusky, která se vrátila na dvorce minulý týden po sedmiměsiční pauze, informoval web turnaje.

 

Twitter

Třiatřicetiletá hráčka hrála ve Stromovce na antukových kurtech Sparty naposledy v roce 2016. V roli nejvýše nasazené tehdy došla do semifinále. Aktuálně je vítězka US Open 2004 a Roland Garros 2009 na stém místě žebříčku dvouhry.

Jedničkou turnaje, jehož pátý ročník od povýšení na okruh WTA se uskuteční s dotací 250 tisíc dolarů od 29. dubna do 4. května, by měla být Karolína Plíšková. V hlavní soutěži jsou přihlášené rovněž Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová a Barbora Strýcová. Divokou kartu dostala s kariérou se loučící Lucie Šafářová.

Doplnit české zastoupení v hlavní soutěži se z kvalifikace pokusí Kristýna Plíšková, Karolína Muchová, Marie Bouzková, Tereza Smitková a Tereza Martincová.

Petra Kvitová se letos rozhodla neobhajovat titul, ale na Spartě se objeví. V pondělí 29. dubna se dvojnásobná vítězka Wimbledonu zúčastní dětského dne. "Slíbila, že na dětský den určitě přijde," řekla turnajová ředitelka Petra Černošková.

ČTK

Eurosport 6:4, 6:1 Kvitová - Petkovicová 6:4, 6:1   konec
20200713T18:00:00+0200
Kvitová vs. Petkovicová
Kvitová vs. Petkovicová
Kvitová
Petkovicová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis