Rubriky:

Tenis

Fedcupový tým zatím v Prostějově trénuje v neúplném složení, kompletní bude večer

16. dubna 2019 14:58 - Prostějov

Pouze tři hráčky z pětičlenné sestavy českého fedcupového týmu, který o víkendu čeká na antuce v Národním tenisovém centru Morava v Prostějově barážové utkání s Kanadou, má zatím v dějišti zápasu k dispozici nehrající kapitán Petr Pála. Zatímco Lucie Šafářová a Karolína Muchová se mu hlásily už v pondělí a Marie Bouzková dnes po poledni, na Markétu Vondroušovou a Barboru Krejčíkovou stále čeká.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Scházíme se postupně, jako švábi na pivo. Na večeři už bychom ale měli být kompletní," řekl novinářům Pála, který s výjimkou Šafářové má velmi mladý tým. Vondroušovou s Krejčíkovou nominoval potřetí, Muchovou a Bouzkovou vůbec poprvé. „Je to solidní sestava a jsem rád, že v ní jsou i nové mladé hráčky. Jen si musím dát pozor, abych jim řekl vše, co je třeba. Zkušené holky, co tu nejsou, toho věděly hodně. Teď je to jiné, v hlavě mám automatiku, a tak musím zase přepnout," vysvětlil Pála.

Prostějovskou antuku si jako první vyzkoušely Šafářová s Muchovou, a to už v pondělí. Dnes si zatím zatrénovala jen Muchová, a to s talentovanou v květnu teprve čtrnáctiletou Lindou Fruhvirtovou, která patří mezi nejlepší ve své kategorii na světě a týmu v přípravě vypomáhá.

Česká tenistka Karolína Muchová v Prostějově před barážovým střetnutím Fed Cupu s Kanadou.

Luděk Peřina, ČTK

„Bylo to pohodové, na všechno je více času, přece jen, antuka je pomalejší. Vyhrát balón dá ale zase více práce. Občas to odskočí i nerovně, to však na antuce všude. Sžívám se s tím," uvedla Muchová. Zda proti Kanadě dostane šanci, neřeší. „S ničím nepočítám. Nechávám to na kapitánovi. Snažím se jen nachystat tak, abych, budu-li na nějaký duel nominována, to zvládla. Kanaďanky neznám. Ani o nich nic nevím. Snad jen to, že papírově jsme silnější. O tom to však není," prohlásila olomoucká rodačka.

Šafářová: Připadám si jako babička

V úplně jiném rozpoložení přijela do Prostějova Šafářová, která se proti Kanadě s Fed cupem rozloučí. „Je příjemné, že se tak stane zrovna tady. Bude to pro mě symbolické, hodně emotivní. V Prostějově jsem tenisově vyrůstala, a to už od devíti let, takže jsem tady strávila kus života. Bylo by krásné, rozloučit se výhrou. Nějaká slzička asi ukápne," přiznala Šafářová a podotkla, že v týmu bude i jakousi mentorkou.

Kapitán českého fedcupového týmu tenistek Petr Pála při tréninku.

Luděk Peřina, ČTK

„Holky jsou velmi mladé, takže si připadám jako babička. Jsem v pozici, že budu rozdávat zkušenosti a asi jsem na to i připravená. Ještě se ale musíme více poznat. Lépe znám zatím jen Markétu Vondroušovou," uvedla někdejší světová pětka, která čtyřikrát slavila i fedcupový triumf.

Dvaatřicetiletou hráčku podle Pály čeká druhý trénink ještě dnes vpodvečer, a to s Vondroušovou. „K dispozici máme ještě jeden kurt. Na tom si antuku vyzkouší Bouzková. Krejčíková se na ni dostane až zítra," uzavřel Pála.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Kdo vyhraje barážové utkání Fed Cupu na antuce v Prostějově?


Eurosport 2 1:6, 0:6 Siniaková - Kvitová 1:6, 0:6   konec
20200120T04:50:00+0100
Siniaková vs. Kvitová
Siniaková vs. Kvitová
Siniaková
Kvitová
  Mladenovicová - Ka. Plíšková   zítra 01:00
20200121T01:00:00+0100
Mladenovicová vs. Ka. Plíšková
Mladenovicová vs. Ka. Plíšková
Mladenovicová
Ka. Plíšková
  Vondroušová - Kuzněcovová   zítra 07:00
20200121T07:00:00+0100
Vondroušová vs. Kuzněcovová
Vondroušová vs. Kuzněcovová
Vondroušová
Kuzněcovová
  Flipkensová - Muchová   zítra 07:00
20200121T07:00:00+0100
Flipkensová vs. Muchová
Flipkensová vs. Muchová
Flipkensová
Muchová
  Kr. Plíšková - Watsonová   zítra 09:30
20200121T09:30:00+0100
Kr. Plíšková vs. Watsonová
Kr. Plíšková vs. Watsonová
Kr. Plíšková
Watsonová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.