Živě

Fedcupový tým zatím v Prostějově trénuje v neúplném složení, kompletní bude večer

16. dubna 2019 14:58 - Prostějov

Pouze tři hráčky z pětičlenné sestavy českého fedcupového týmu, který o víkendu čeká na antuce v Národním tenisovém centru Morava v Prostějově barážové utkání s Kanadou, má zatím v dějišti zápasu k dispozici nehrající kapitán Petr Pála. Zatímco Lucie Šafářová a Karolína Muchová se mu hlásily už v pondělí a Marie Bouzková dnes po poledni, na Markétu Vondroušovou a Barboru Krejčíkovou stále čeká.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Scházíme se postupně, jako švábi na pivo. Na večeři už bychom ale měli být kompletní," řekl novinářům Pála, který s výjimkou Šafářové má velmi mladý tým. Vondroušovou s Krejčíkovou nominoval potřetí, Muchovou a Bouzkovou vůbec poprvé. „Je to solidní sestava a jsem rád, že v ní jsou i nové mladé hráčky. Jen si musím dát pozor, abych jim řekl vše, co je třeba. Zkušené holky, co tu nejsou, toho věděly hodně. Teď je to jiné, v hlavě mám automatiku, a tak musím zase přepnout," vysvětlil Pála.

Prostějovskou antuku si jako první vyzkoušely Šafářová s Muchovou, a to už v pondělí. Dnes si zatím zatrénovala jen Muchová, a to s talentovanou v květnu teprve čtrnáctiletou Lindou Fruhvirtovou, která patří mezi nejlepší ve své kategorii na světě a týmu v přípravě vypomáhá.

Česká tenistka Karolína Muchová v Prostějově před barážovým střetnutím Fed Cupu s Kanadou.

Luděk Peřina, ČTK

„Bylo to pohodové, na všechno je více času, přece jen, antuka je pomalejší. Vyhrát balón dá ale zase více práce. Občas to odskočí i nerovně, to však na antuce všude. Sžívám se s tím," uvedla Muchová. Zda proti Kanadě dostane šanci, neřeší. „S ničím nepočítám. Nechávám to na kapitánovi. Snažím se jen nachystat tak, abych, budu-li na nějaký duel nominována, to zvládla. Kanaďanky neznám. Ani o nich nic nevím. Snad jen to, že papírově jsme silnější. O tom to však není," prohlásila olomoucká rodačka.

Šafářová: Připadám si jako babička

V úplně jiném rozpoložení přijela do Prostějova Šafářová, která se proti Kanadě s Fed cupem rozloučí. „Je příjemné, že se tak stane zrovna tady. Bude to pro mě symbolické, hodně emotivní. V Prostějově jsem tenisově vyrůstala, a to už od devíti let, takže jsem tady strávila kus života. Bylo by krásné, rozloučit se výhrou. Nějaká slzička asi ukápne," přiznala Šafářová a podotkla, že v týmu bude i jakousi mentorkou.

Kapitán českého fedcupového týmu tenistek Petr Pála při tréninku.

Luděk Peřina, ČTK

„Holky jsou velmi mladé, takže si připadám jako babička. Jsem v pozici, že budu rozdávat zkušenosti a asi jsem na to i připravená. Ještě se ale musíme více poznat. Lépe znám zatím jen Markétu Vondroušovou," uvedla někdejší světová pětka, která čtyřikrát slavila i fedcupový triumf.

Dvaatřicetiletou hráčku podle Pály čeká druhý trénink ještě dnes vpodvečer, a to s Vondroušovou. „K dispozici máme ještě jeden kurt. Na tom si antuku vyzkouší Bouzková. Krejčíková se na ni dostane až zítra," uzavřel Pála.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Kdo vyhraje barážové utkání Fed Cupu na antuce v Prostějově?


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.