Brutální! Tenisté se zastali kolegy, kterého poškodil rozhodčí. Ten si sporný míč vyfotil

13. května 2019 16:04 - Řím/Praha

Hodně nazlobený odjížděl z turnaje v Římě Marton Fucsovics. Maďarského tenistu v neděli v prvním kole poškodil v závěru zápasu umpirový rozhodčí, když jeho soupeři neuznal dvojchybu. Nikoloze Basilašviliho nechal výměnu opakovat. Tu Fucsovics prohrál a z turnaje vypadl. Dané místo si ale vyfotil a zveřejnil na sociálních sítích, kde se ho zastali hvězdní kolegové.

 

Twitter

I když byl kousek od vyřazení, maličká šance zápas ještě srovnat tady byla. Avšak to by nesměl umpirový rozhodčí chybovat. Maďar Marton Fucsovics narazil v prvním kole na turnaji v Římě na Nikoloze Basilašviliho. Gruzínský tenista vyhrál první set hladce poměrem 6:1.

Ve druhém už to bylo vyrovnanější a o jeho vítězi musel rozhodovat tie-break. V něm měl navrch Basilašvili. Za stavu 6:2 byl na podaní. První servis mu nevyšel a při druhém zahlásil čárový rozhodčí aut. Basilašvili neprotestoval a šel si pro další míčky, ale do hry zasáhl umpirový rozhodčí Gianluca Moscarella, který slezl dolů a šel se podívat, kam míček dopadl.

Podle něj mezi dopadem míčku a lajnou nebyla žádná mezera, tudíž dvojchybu Basilašviliho neuznal a nechal výměnu opakovat. Tu Basilašvili získal a vyhrál i celé utkání. Fucsovics si poté dané místo šel vyfotit a později ho zveřejnil na sociálních sítích, kde našel zastání u dalších tenistů.

„Poslední míček zápasu. Sice jsem nechtěl, ale po několika žádostech fotku sdílím. Pokud by byl míček v autu, byla by to dvojchyba a stále bych měl nějakou šanci. Rozhodčí to ale zamítl,“ napsal Fucsovics. „Podle mě je to brutální. Také na antuce potřebujeme Jestřábí oko. Co si o tom myslíte?“ ptal se Kanaďan Denis Shapovalov. „Je to šokující,“ dodala Chorvatka Donna Vekičová.

vk, Sport.cz, Právo

  6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 Djokovič - Tsitsipas 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 konec
20210613T15:00:00+0200
Djokovič vs. Tsitsipas
Djokovič vs. Tsitsipas
Djokovič
Tsitsipas
  4:6, 2:6 Matteková-Sandsová, Šwiateková - Krejčíková, Siniaková 4:6, 2:6 konec
20210613T11:30:00+0200
Matteková, Šwiateková vs. Krejčíková, Siniaková
Matteková, Šwiateková vs. Krejčíková, Siniaková
Matteková, Šwiateková
Krejčíková, Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.