Živě

Takhle nervózní jsem ještě nebyla, přiznala světová jednička poté, co byla kousek od senzačního vyřazení

29. května 2019 10:40 - Paříž/Praha

K další senzaci mohlo dojít během prvního kola na tenisovém French Open. Po vyřazení někdejších světových jedniček Angelique Kerberové a Caroline Wozniacké byla blízko vypadnutí i aktuální královna světového žebříčku WTA. Naomi Ósakaová dostala v prvním setu od Slovenky Anny Karolíny Schmiedlové kanára a ve druhém byla několikrát dva míčky od prohry, přesto utkání otočila. „Takhle jsem ještě nikdy nervózní nebyla,“ přiznala Japonka.

 

Profimedia.cz

Toho, že bude hrát proti světové jedničce a dvojnásobné grandslamové vítězce, se Anna Karolína Schmiedlová nezalekla. Slovenská tenistka získala první set hladce 6:0 a ve druhém byla za stavu 5:4 a 6:5 pokaždé dva míčky od vítězství. Avšak senzaci nedokázala dotáhnout a Ósakaová set získala v tie breaku. Třetí pak vyhrála poměrem 6:1 a mohla se radovat z postupu do dalšího kola.

„Byla jsem velmi blízko, nevyužila jsem hodně příležitostí. Asi jsem pak začala příliš myslet na to, že hraju proti světové jedničce. Nezvládla jsem to trochu hlavou,“ přiznala Schmiedlová po utkání na webu WTA. „Nejlepší hráčky se v úvodních kolech dají porazit, nejsou totiž tak rozehrané. Tak třeba se mi to podaří příště,“ dodala devadesátá hráčka světa.

Naomi Ósakaová po utkání přiznala, že takové nervy na kurtu ještě nezažila. „Takhle jsem ještě nikdy nervózní nebyla,“ prohlásila jednadvacetiletá Japonka. „Prakticky jsem netrefila žádný míč do kurtu. Bylo to takové divné, protože většinou ze mě nervozita spadne, ale teď jsem se nervovala celý zápas,“ vyprávěla dál.

„Byl to jeden z těch zápasů, kdy nehrajete dobře a musíte najít způsob, jak zvítězit. Na tomhle kurtu jsem ještě nikdy nehrála. Nikdy jsem na grandslamu ještě nebyla v pozici světové jedničky. Vyhrála jsem poslední US Open a Australian Open a chci to dokázat i tady,“ zamýšlela se, z jakých důvodů mohla být tak nervózní.

Slovenka zlobila! Světová jednička měla namále

Ve druhém kole se Ósakaová utká s Victorií Azarenkovou. Hráčky se doposud střetly dvakrát. Před třemi roky na Australian Open se po snadné výhře radovala Azarenková, loni v Římě pak slavila Ósakaová. „Poslední dobou hraje dobře, takže očekávám jedno z nejnáročnějších utkání v sezoně,“ uzavřela Ósakaová.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.