Rubriky:

Tenis

Živě

Rázný zásah! Americká tenistka přišla o celou odměnu za účast na French Open

3. června 2019 18:30 - Paříž

Na výdělek po ostudě musí zapomenout! Americká tenistka gruzínského původu Anna Tatishviliová přišla o celou finanční odměnu za účast v prvním kole Roland Garros. Mezinárodní federace ITF ji potrestala stejně vysokou pokutou 46 000 eur (1,2 milionu korun) za "výkon neodpovídající profesionálním zvyklostem". Tatishviliová vypadla v Paříži v prvním kole po porážce 0:6, 1:6 s Řekyní Marií Sakkariovou, které podlehla za pouhých 55 minut.

 

Pavel Golovkin, ČTK/AP

Pokuty za odevzdané výkony zavedla ITF na grandslamech předloni s cílem především zabránit tomu, aby si tenisté na lukrativní turnaje přijeli jen vyzvednout zajímavou prémii.

Devětadvacetiletá Tatishviliová, někdejší 50. hráčka světa, momentálně v pořadí WTA nefiguruje. Osmifinalistka US Open v roce 2012 má za sebou tři operace kotníku, tu poslední absolvovala loni, a na grandslamu startovala naposledy předloni v Melbourne. V Paříži se představila díky takzvanému chráněnému žebříčku, který jí vyprší 24. června.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.