Vondroušová - Martičová 7:6, 7:5Vondroušová zlomila prokletí! Poprvé v kariéře si zahraje na grandslamu semifinále

Paříž/Praha

Bravo! Devatenáctiletá česká tenistka Markéta Vondroušová naplňuje na letošním French Open v Paříži měrou vrchovatou pozici černého koně turnaje. Ve čtvrtfinálové bitvě porazila Chorvatku Petru Martičovou, přemožitelku české jedničky Karolíny Plíškové ve 3. kole, 7:6, 7:5 a poprvé v kariéře si zahraje na grandslamovém turnaji semifinále. Její soupeřkou v něm bude ve čtvrtek Britka Johanna Kontaová.

Markéta Vondroušová ve čtvrtfinálové bitvě na French Open.

Čtyřikrát spolu v minulosti změřily síly, čtyřikrát se radovala Martičová. V pátém vzájemném duelu však česká tenistka v zatím nejdůležitějším utkání kariéry soupeřce vrátila vše i s úroky a dál postupuje na Roland Garros bez ztráty setu!

Vondroušová se od začátku s o devět let starší Martičovou statečně rvala, v úvodním setu prohrávala 3:5 a později za stavu 5:6 při svém podání 0:40. Všechny tři setboly chorvatské tenistky však odvrátila a tie break jasně ovládla (7:1).

Pohodu ze závěru první sady si rodačka ze Sokolova přenesla i do druhého dějství, v němž si rázně vypracovala vedení 3:0. Potom jí však při dobíhání míčku u sítě podjela noha, upadla a na chvíli jako by vypadla z koncentrace. Martičová toho využila ke snížení na 2:3, ale na chyby soupeřky trpělivě čekající Vondroušová jí znovu odskočila na 5:2.

Nadějný náskok sice ztratila, ale za stavu 6:5 na returnu proměnila čtvrtý mečbol a po rovných dvou hodinách boje se mohla radovat z životního úspěchu.

"Nevím, kdo tady bude schopen Martičovou zastavit," uvedla po prohře s jedenatřicítkou turnaje 3:6, 3:6 Plíšková. Teď už odpověď zná...

S Kontaovou krátce před Roland Garros prohrála Vondroušová ve třech setech čtvrtfinále v Římě. To ale byla unavená ze dvou třísetových zápasů, které odehrála den před tím.

Tenisový grandslamový turnaj French Open:
Dvouhra žen - čtvrtfinále:
Vondroušová (ČR) - Martičová (31-Chorv.) 7:6 (7:1), 7:5.
Čtyřhra žen - čtvrtfinále:
Flipkensová, Larssonová (15-Belg./Švéd.) - Peschkeová, Melicharová (7-ČR/USA) 3:6, 7:6 (7:4), 6:1.