Živě

Kyrgios perlí: French Open je sračka. A Wimbledon? Jsem hvězda, zastavit mě může jen má hlava

15. června 2019 17:34 - Praha

Tenhle chlapík prostě nenudí. Jednou hodí na kurt židli, podruhé vynadá rozhodčím, někdy zase podráždí spoluhráče či pořadatelé turnajů netradiční hláškou. To se Nicku Kyrgiosovi povedlo před začátkem letošního French Open, když druhý grandslamový podnik roku nazval "sračkou". Dva týdny před startem Wimbledonu se pro změnu prohlásil za jednoho z nejlepších tenistů na trávě.

 

Stein Silas, ČTK

"Zbavme se antuky. Koho baví antuka? Je tak ošklivá. A French Open? Je to prostě sračka v porovnání s Wimbledonem." Těmito výrazy počastoval "Nadalův" pařížský turnaj Nick Kyrigos. Z turnaje, kde se dostal nejdále do třetího kola, se také později raději odhlásil.

To vše jen pár dní poté, co byl diskvalifikován z klání v Římě, kde pro změnu vzteky hodil na kurt židli. „Jsi zasr**ej retard, kámo. Proč lezeš po kurtu, když podávám. Nechce se mi ani hrát. Proč bych vlastně měl hrát? Končím. Se*u na to," rozčiloval se kvůli jednomu z diváků, který ho vyrušil při podání.

Nick Kyrgios na podání

Stein Silas, ČTK

To vše je však pryč a čtyřiadvacetiletý australský bouřlivák se již těší na Wimbledon. Sebevědomí má rozhodně dost. "Jsem jeden z nejlepších světových hráčů na trávě," prohlásil dva týdny před začátkem nejslavnějšího turnaje světa.

Náfuka Nadal, posedlý Djokovič a arogantní Verdasco. Australský bouřlivák se pustil do soupeřů

Rodák z Canberry rovnou také označil svého největšího soupeře. "Je to jen má hlava. Jediným problémem je má psychika. Udržet se v klidu po dva týdny, to je pro mě obrovsky těžké a je to největší problém, který mám," přiznal bez zastírání 36. hráč světa.

Nick Kyrgios na antuce příliš neumí

Profimedia.cz

Boje v All England Clubu však představují pro Kyrgiose jasný vrchol sezony. "Wimbledon je nejlepší turnaj na světě. Vyhrát tady je to největší, čeho lze dosáhnout. Je těžko říct, kolikrát tady budu hrát, a proto si to chci užít," říkal tenista.

Kyrgios se nejdále ve Wimbledonu dostal při své premiérové účast v roce 2014, když postoupil do čtvrtfinále. 133. ročník startuje 1. července.

Kyrgiosova maxima ve Wimbledonu
Rok Fáze Soupeř
2018 3. kolo Kei Nišikori
2017 1. kolo Pierre- Hugues Herbert
2016 4. kolo Andy Murray
2015 4. kolo Richard Gasquet
2014 čtvrtfinále Milos Raonic
pan, Sport.cz

  Dijasová - Krejčíková dnes 07:00
20210724T07:00:00+0200
Dijasová vs. Krejčíková
Dijasová vs. Krejčíková
Dijasová
Krejčíková
  Bertensová - Vondroušová dnes 08:30
20210724T08:30:00+0200
Bertensová vs. Vondroušová
Bertensová vs. Vondroušová
Bertensová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.