Živě

Milé gesto české hvězdy. Výtěžek z dražby její rakety pomůže lidem s roztroušenou sklerózou

24. června 2019 15:00 - Praha

Kateřina Siniaková se rozhodla podpořit dobrou věc. Talentovaná tenistka věnovala svou podepsanou raketu do benefice hokejbalového turnaje Stoupa Cup. Výtěžek z dražby půjde na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. „Je velmi důležité pomáhat lidem a my všichni můžeme přispět,“ napsala bývalá světová jednička ve čtyřhře na sociálních sítích.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem ráda, že mohu podpořit Stoupa Cup a předat patronce turnaje Petře Staňové moji raketu z Indian Wells, která se bude dražit společně s dresy našich úspěšných sportovců. Výtěžek z letošní benefice půjde na konto vsetínského spolku Roska, který pomáhá nemocným lidem s roztroušenou sklerózou. Internetová akce startuje 12. července, nenechte si ji ujít,“ vyzvala fanoušky úspěšná tenistka.

Hokejbalového turnaje Stoupa Cup se každoročně účastní nejen hokejbaloví reprezentanti ČR, ale i hokejové hvězdy. Letošní benefice s názvem "Zůstaň ve hře" neoficiálně odstartovala už na začátku roku, kdy hokejový klub VHK ROBE Vsetín odehrál zápas proti Rytířům Kladno v limitované edici dresů. Ty se následně vydražily za více než sto třicet čtyři tisíc korun.

Dvojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře se tak připojila k dalším tenistům, kteří se zajímají o charitu. Jedním z nich je třeba i Roger Federer, který se často snaží v Africe zajistit dětem přístup k základnímu vzdělání. Na rekonstrukce školek a stavbu hřišť v Srbsku zase přispívá ze svého nadačního fondu Novak Djokovič.

Charita není cizí ani další Češce Karolíně Plíškové, která na ni přispívá penězi třeba za zaznamenaná esa či výtěžkem z kalendáře, který nafotila. Tak se necháme překvapit, za kolik bude vydražena raketa Siniakové, která se po vypadnutí v prvním kole turnaje v Eastbourne už bude připravovat na slavný Wimbledon.

vk, Sport.cz, Právo

  Dijasová - Krejčíková dnes 07:00
20210724T07:00:00+0200
Dijasová vs. Krejčíková
Dijasová vs. Krejčíková
Dijasová
Krejčíková
  Bertensová - Vondroušová dnes 08:30
20210724T08:30:00+0200
Bertensová vs. Vondroušová
Bertensová vs. Vondroušová
Bertensová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.