Rubriky:

Tenis

Cibulková je zraněná, i tak má ale Slovensko svoji tenisovou hvězdu

15. července 2019 17:57 - Bratislava/Praha

Dominika Cibulková se kvůli zranění Wimbledonu nezúčastnila a ani další slovenské tenistky na travnatém grandslamu nezanechaly výraznější stopu. Přesto se Slováci mohou pyšnit ženskou světovou tenisovou jedničkou. Její jméno je Jana Jánošíková a je nejlepší neslyšící tenistkou světa. Příběh 21leté hráčky, která ve své kategorii válcuje celý svět, přinesl server cas.sk. A je z něj jasné, že talentovaná tenistka to neměla vždy snadné...

 

Twitter: Love4Tennis - Dominika Cibulková Academy

O sluch přišla ve třech letech a prošla si dlouhou cestu, během které se setkala i se šikanou. Dnes je sice úspěšnou sportovkyní, která trénuje v akademii Dominiky Cibulkové, ale ne vždy to bylo tak snadné.

„Když jsem chodila na standardní tenisové turnaje, posmívali se mi, jak může neslyšící hrát tenis. Až po rozhovoru s panem Dědečkem z Deaflympijského výboru začal můj skutečný tenisový život," popisuje svoji cestu pro cas.sk světová jednička.

Odhad musí zvládnout očima

Mladá tenistka hraje bez naslouchacího aparátu, takže při hře vůbec neslyší balonek. Je pro ni tedy velmi těžké odhadnout jeho rychlost a ve správnou chvíli ho odehrát. Veškerý odhad musí zvládnout očima.

Jinak ale Janin tenisový život není až tak odlišný od dalších tenistů - i ona má osobního trenéra, dohlíží na ní také kondiční trenér, k dispozici má i masáž, fyzioterapii nebo psychologickou přípravu.

V současné době se Jánošíková připravuje na mistrovství světa, které se bude konat v říjnu v Turecku. A její cíle jakožto světové jedničky logicky nejsou nízké - celý turnaj chce vyhrát!

bak, Sport.cz

  6:2, 7:5 Kr. Plíšková - L. Fruhvirtová 6:2, 7:5   konec
20200810T14:30:00+0200
Kr. Plíšková vs. L. Fruhvirtová
Kr. Plíšková vs. L. Fruhvirtová
Kr. Plíšková
L. Fruhvirtová

Časová osa: Tenis