Rubriky:

Tenis

Další úspěch Ósakaové. Tentokrát ale mimo kurt. Obrovský balík bývalému kouči zaplatit nemusí

19. září 2019 13:58 - Ósaka/Praha

Obrovský balvan spadl před několika dny z Naomi Ósakaové. Japonskou tenistku totiž na jaře obvinil její bývalý juniorský trenér, že mu nezaplatila dvacetiprocentní podíl z výher. Záležitost poslal k soudu a po bývalé světové jedničce požadoval dva miliony dolarů. Se žalobou však nyní u soudu neuspěl.

 

Michael Owens, ČTK/AP

Bouřlivý rok zažívá Naomi Ósakaová, a to jak na kurtu, tak mimo něj. Japonská tenistka na začátku sezony ovládla Australian Open a stala se světovou jedničkou. Několik dní nato však úspěšného trenéra Saschu Bajina vyhodila, protože podle svých slov neměla radost z tenisu. Výsledkově šla dolů a kromě soupeřek musela čelit i dalším nepříjemnostem.

Na jaře na ni podal žalobu její bývalý juniorský kouč Christophe Jean. Ten Ósakaovou a její sestru trénoval v době, kdy rodina nebyla příliš majetná. Otec Ósakaových tehdy údajně neměl dostatek financí na zaplacení, a tak s Jeanem uzavřel smlouvu, že bude mít nárok na dvacet procent ze všech tenisových výdělků obou hráček po dobu neurčitou.

Nedostal však ani dolar a po Ósakaové v žalobě požadoval dva miliony dolarů (přes šestačtyřicet milionů korun). Dvojnásobná grandslamová vítězka si okamžitě najala právníka s tím, že o žádné takové smlouvě neví. Před několika dny tuto záležitost řešil soud na Floridě a podle zahraničních médií uznal, že Jean nemá žádný nárok na peníze.

Své rozhodnutí soud odůvodnil tím, že předmětná smlouva není platná ani vymahatelná. Světové čtyřce se tak jistě ulevilo a může se tak naplno věnovat tenisu a hledání nového kouče, neboť se nedávno rozešla s Jermainem Jenkinsem, který ji vedl půl roku. Na turnaji v Ósace, kde nyní hraje, to však zatím bez trenéra zvládá, postoupila už do čtvrtfinále.

vk, Sport.cz, Právo