Návrat oblíbeného maroda se ještě odkládá. Argentinský tenista doufá, že bude opět konkurenceschopný

16. října 2019 10:57 - Barcelona/Praha

Jeho kariéru brzdí častá zranění. Přesto se nikdy nevzdává a pokaždé najde motivaci pokračovat dál. Juan Martin del Potro patří nejen k nejvíce zraněným hráčům na okruhu ATP, ale také k jedněm z nejoblíbenějších. Fanoušci se na něj vždy těší, a i teď se už nemohou dočkat jeho dalšího návratu na kurty.

 

Twitter

Ten se měl uskutečnit již tento týden na turnaji ve Stockholmu. Argentinský tenista se však z něj musel odhlásit. Lékaři Juanu Martinu del Potrovi totiž po vyšetření zápasovou zátěž ještě nedoporučili. A tak si vítěz US Open z roku 2009 na další návrat ještě bude muset chvíli počkat. Když vše půjde, jak má, představí se za měsíc v exhibici s Rogerem Federerem.

Sto dvacátý první hráč světa letos odehrál jen dvanáct zápasů. Sezonu zahájil až v únoru na turnaji v Delray Beach, kde se vracel po zlomenině čéšky. Avšak dlouho se na kurtech neohřál, opět se totiž zranil a další dva měsíce byl mimo hru. Na antuce pak odehrál tři turnaje, a když už to vypadalo, že se vrací do své bývalé formy, přišly další trable.

Jednatřicetiletý tenista si během úvodního kola Wimbledonu při podklouznutí opět zlomil čéšku a musel na operaci. Jak později přiznal, byly chvíle, kdy uvažoval, zda pokračovat. Přeci jen těch zranění bylo už tolik. Opět v sobě ale našel touhu hrát a po rehabilitacích začal s tréninkem.

„Po všech těch zraněních jsem už neočekával, že bych se ještě někdy mohl vrátit do nejlepší desítky,“ přiznal vítěz dvaadvaceti turnajů na webu essentiallysports.com. „Přesto jsem to loni dokázal,“ vyprávěl hráč, který byl v minulém roce třetí v žebříčku. „To mě inspirovalo. Mám stále dost síly a cítím, že ještě mohu hrát dobrý tenis. Chci být opět konkurenceschopný. To je má motivace,“ dodal oblíbený tenista.

vk, Sport.cz, Právo

  6:4, 6:4 Kvitová - Pegulaová 6:4, 6:4 konec
20210305T16:00:00+0100
Kvitová vs. Pegulaová
Kvitová vs. Pegulaová
Kvitová
Pegulaová
  Muguruzaová - Kvitová dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: