Rubriky:

Tenis

Thiem: Moje začátky? Nemohl jsem sehnat ani jídlo, na pokoji tekla jen ledová voda

8. listopadu 2019 13:57 - Praha

Dnes už na všechno vzpomíná jen s úsměvem. Tenisem si současný pátý hráč světa Dominic Thiem vydělal v přepočtu zhruba 850 milionů korun a další bezpochyby přibydou. Rakouská hvězda však před nedělním začátkem Turnaje mistrů vzpomínala i na své začátky. A že to rozhodně nebylo nic jednoduchého, tím si můžete být jistí.

 

Kamil Zihnioglu, ČTK/AP

Od dětských let patřil k velkým talentům světového tenisu. I Dominic Thiem si však cestu mezi smetánku bílého sportu musel proklestit skrz juniorské akce a později turnaje nižšího okruhu Futures.

Na luxus, kterého se mu dostává na současných podnicích, kde hraje, však mohl tehdy zapomenout. Zatímco v londýnské O2 areně, kde se turnaj pro nejlepších osm tenistů sezony koná, má každý z borců vlastní moderní šatnu s kompletním sociálním vybavením a dalšími vymoženostmi, začínající borci musí řešit na okruhu doslova nejzákladnější potřeby.

"Bylo to v roce 2012 a já jsem hrál na dvou menších turnajích v Maroku. Pamatuji si, že v hotelu byla neskutečná zima, a aby bylo všechno ještě horší, v zemi byla stávka. Teplota v hotelu byla mezi nulou a pěti stupni. Na teplou vodu jsme mohli zapomenout a vysprchovat se tak nepřipadalo vůbec v úvahu," vzpomíná dnes šestadvacetiletá rakouská superstar.

Rakouský tenista Dominic Thiem ve finále turnaje ve Vídni.

Lisi Niesner, Reuters

"Bylo mi devatenáct a dobře si pamatuji, že jsme nemohli sehnat ani jídlo. A to zdaleka nebyla výjimka. Hrát turnaje na okruhu Futures je opravdu strašně složité," pokračoval tenista.

A tak zatímco na nedávno skončeném Turnaji mistryň hrály tenistky o neuvěřitelných a rekordních 14 milionů dolarů, na nižších podnicích řeší hráči a hráčky doslova existenční potíže.

Rozlosováno! Nadala čekají na Turnaji mistrů dva debutanti, Djokoviče Federer

Podle odborníků se hráči na Challengerech dostávají do rentabilních hodnot až při postupu do závěrečných kol, na nižším okruhu Futures často nestačí ani celý podnik vyhrát.

Tyto problémy však dvojnásobný grandslamový finalista řešit dávno nemusí.

Dominic Thiem se ve svém úvodním nedělním vystoupení ve skupině Turnaje mistrů střetne s legendárním Rogerem Federerem, jeho dalšími soupeři budou Novak Djokovič a nováček Matteo Berrettini. Druhou skupinu obsadili Rafael Nadal, Daniil Medveděv, Stefanos Tsitsipas a Alexander Zverev.

pan, Sport.cz

Eurosport 6:4, 6:1 Kvitová - Petkovicová 6:4, 6:1   konec
20200713T18:00:00+0200
Kvitová vs. Petkovicová
Kvitová vs. Petkovicová
Kvitová
Petkovicová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis