Rubriky:

Tenis

Tenisté kritizují Kanaďany, že na Davis Cupu vypustili čtyřhru

20. listopadu 2019 19:29 - Madrid/Praha

Zrušení závěrečné čtyřhry mezi tenisty Kanady a USA na finálovém turnaji Davisova poháru vyvolalo kritiku z řad hráčů v čele s Novakem Djokovičem či Andym Murraem. Kanadští tenisté, kteří měli v úterý po úvodních dvouhrách už jisté vítězství, k deblu nenastoupili a USA do tabulky získaly bez boje jednu výhru s bilancí 12:0 na gamy. V konečném účtování týmů na druhých místech to může hrát zásadní roli v boji o postup do čtvrtfinále.

 

Susana Vera, Reuters

"Upřímně řečeno, něco takového by nemělo být povoleno," řekl Djokovič po dnešní úvodní výhře Srbska 3:0 nad Japonskem. Osobně sice chápe, že Kanada, která měla po dvou vítězstvích jistý postup do čtvrtfinále, chtěla své hráče šetřit. "Ale myslím, že to nebylo fér," dodal druhý hráč světa.

Přístup Kanaďanů zkritizoval i Brit Murray, podle něhož se to dotkne všech týmů, které skončí na druhých místech ve skupinách. "A navíc mají Kanaďané stejně dva dny volna," prohlásil bývalý první hráč světa.

Chorvatští tenisté titul v Davisově poháru neobhájí, Američané s Italy dohráli ve čtyři ráno

V novém formátu týmové soutěže postoupí ze šesti tříčlenných skupin do čtvrtfinále jejich vítězové a dva nejlepší týmy z druhých míst. Dál se bude hrát vyřazovacím způsobem.

ČTK

  Ka. Plíšková - Martincová dnes 17:00
20200606T17:00:00+0200
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová
Ka. Plíšková