Federera pohltily emoce. Maradona ho dohnal k slzám

21. listopadu 2019 14:25 - Buenos Aires/Praha

Šlo jen o exhibici, ale přesto fenomenálního tenistu Rogera Federera dohnaly emoce. Jeden z nejlepších hráčů historie prohrál v argentinské Parque Roca Areně s Němcem Alexanderem Zverevem dvakrát 6:7, ale to bylo nakonec podružné. O nejzajímavější moment celého klání se postarala fotbalová legenda Diego Maradona.

 

Peter Nicholls, Reuters

Někdejší fotbalový mistr světa byl na utkání pozván, ale nakonec se krátce po svém vyhazovu z trenérského angažmá v týmu Gimnasia nezvládl osobně dostavit, a tak alespoň pro vzácného hosta ze Švýcarska nahrál videoklip, který byl na stadionu puštěn.

„Ahoj mistře, mašino, jak já ti říkám. Ty jsi, byl a vždy budeš ten nejlepší. Nikdo jiný není tak dobrý jako ty. Chci abys věděl, že když budeš mít jakékoliv trable v mojí zemi, může mi kdykoliv zavolat a říct, co potřebuješ," apeloval Maradona na dvacetinásobného grandslamového šampiona.

Slova kontroverzního velikána Federera evidentně dojala tak silně, že se neubránil slzám.

Předčasný konec! Maradona už netrénuje tým Gimnasia

Bizarní oslava. Takhle jste Maradonu ještě neviděli!

Následně ujišťoval své fanoušky, že se rozhodně nehodlá loučit s aktivní kariérou. „Můj odchod ze scény bude záležet na mém zdraví. Momentálně nevidím žádných důvod, proč bych měl skončit," uklidňoval „maestro".

I jeho soupeř litoval, že se nemůže s fotbalovou ikonou potkat osobně. „Chtěl jsem se s Maradonou vidět. V Argentině je spousta skvělých sportovců. Messi, Maradona, Manu Ginobili... pokaždé někdo vyčnívá. Každá sportovní událost je tady velkolepá. Když přijedete do Argentiny nebo hrajete se soupeřem z této země, vždy je plné hlediště. Není nic lepšího," rozplýval se Zverev.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.