Rubriky:

Tenis

Nadal, nebo Djokovič? Federer má jasno, kdo překoná jeho úspěchy

2. prosince 2019 17:47 - Praha

Otec Novaka Djokoviče nedávno prohlásil, že jeho syn bude hrát do té doby, dokud nepřekoná legendárního Rogera Federera a nestane se tak nejlepším tenistou všech dob. Fenomenální Švýcar si však myslí, že ho překoná spíš jiná hvězda. Jeho největší rival Rafael Nadal.

 

Tony O'brien, Reuters

Je dvacetinásobným grandslamovým vítězem, tenistům kraloval tři sta deset týdnů a na okruhu ATP zatím získal sto tři titulů a rád by ještě přidal další. Pro mnohé je nejlepším tenistou všech dob a bude těžké ho překonat. Skromný Roger Federer je tím poctěn, avšak s překonáním jeho výsledků to vidí trochu jinak.

Podle jeho slov budou překonány. Kým? Rafaelem Nadalem, nebo Novakem Djokovičem? „Je možné, že jako nejlepší hráč všech dob odejde z kurtů Rafa,“ uvedl Federer na webu news.com.au s tím, že Nadala i Djokoviče čeká ještě mnoho let kariéry a zápasů, avšak přece jen si teď myslí, že ho předežene Nadal.

Už není single! Zverevovi popletla hlavu tahle sexy kráska

„Je to vynikající chlapík, skvělý tenista, když se před jedenácti lety stal poprvé světovou jedničkou, kdo by řekl, že jí bude i letos,“ vysvětloval švýcarský tenista. „Mnoho lidí ho odepisovalo kvůli jeho zdraví, že nevydrží ten svůj styl hry. Ale našel způsob a letošní sezonu korunoval dvěma grandslamovými tituly,“ líčila světová trojka dál.

„Rafa byl úžasný už jako teenager. Předváděl fantastický tenis už v mladém věku. Hodně jsem se od nej naučil, je to opravdový šampion,“ chválil svého největšího rivala. „Naše vzájemné bitvy jsou nezapomenutelné,“ dodal Federer, který s Nadalem zatím sehrál čtyřicet zápasů, z nichž odešel šestnáctkrát jako vítěz.

vk, Sport.cz, Právo

  4:6, 2:6 Muchová - Mertensová 4:6, 2:6   konec
20201022T16:15:00+0200
Muchová vs. Mertensová
Muchová vs. Mertensová
Muchová
Mertensová
  4:6, 6:4, 6:3 Kuděrmětovová - Ka. Plíšková 4:6, 6:4, 6:3   konec
20201022T18:00:00+0200
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.