Rubriky:

Tenis

Tenisová extraliga nabídne Kvitovou, Bencicovou či Čoriče

5. prosince 2019 17:03 - Praha

Tenisová extraliga může nabídnout několik zajímavých jmen. Podle předběžných soupisek zveřejněných na webu soutěže by za Prostějov mohla hrát Petra Kvitová, obhájce titulu z I. ČLTK spoléhá na Markétu Vondroušovou s Karolínou Muchovou a po triumfu léta prahnoucí pražská Sparta avizuje Švýcarku Belindu Bencicovou, Barboru Strýcovou a Chorvata Bornu Čoriče.

 

Světová sedmička Kvitová se po dvou letech hostování ve Spartě pro letošek vrací do mateřského Prostějova. Loni sice nehrála, ale jinak bývá zvykem, že se v rámci rozehrání před blížící se sezonou účastní minimálně očekávaného finále. Celek z Hané má na předběžné soupisce v sestavě jako jedničku mužů i Tomáše Berdycha, ale dlouhodobá česká jednička letos ukončila kariéru a hrát by neměla.

Za loňské šampiony I. ČLTK by se mohla poprvé od letošního Wimbledonu a operaci zápěstí na kutu představit finalistka Roland Garros Vondroušová. Spolu s ní je hvězdou Muchová, stejně jako dříve tým ze Štvanice spoléhá na Slováka Andreje Martina a českou naději do budoucna Jonáše Forejtka.

Další elitní tenistka končí kariéru. Je čas splnit si nový sen, říká

Sparta hrála neúspěšně finále v letech 2016 a 2017 a na desátý klubový titul čeká už 19 let. Proto by měla nastoupit letošní semifinalistka Turnaje mistryň a světová osmička Bencicová. Čorič je aktuálně osmadvacátým hráčem žebříčku ATP. Na soupisce jsou i Kateřina Siniaková, Maďar Márton Fucsovics či Kristýna Plíšková.

Extraligu letos vynechává Karolína Plíšková. Světová dvojka pomohla Prostějovu k titulu v roce 2017. Nehrála ani loni a tento rok není ani na soupisce.

Semifinálové skupiny se hrají 14. až 16. prosince. V Říčanech jsou I. ČLTK Praha, Sparta a vítěz duelu Pardubice - Jihlava. Prostějov má za soupeře Říčany a Přerov, nebo tým Severočeská Tenisová. Vítěze skupin čeká 18. prosince finále.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis