Rubriky:

Tenis

Nechtěla jsem to nikomu říkat. Tenisová hvězda se svěřila s nečekanou tragédií

15. ledna 2020 19:20 - Adelaide/Praha

Do nové sezony vstupovala s velkou bolestí na srdci. Až na turnaji v australském Adelaide se dvanáctá tenistka světa Aryna Sabalenková svěřila hloučku novinářů, že se stále vzpamatovává z náhlého úmrtí svého otce, který zemřel v listopadu v pouhých 43 letech.

 

Profimedia.cz

Běloruská hvězda, která na konci sezony ovládla malý Turnaji mistryň (Elite Trophy) v Ču-chaji či čtyřhru na US Open, na začátku roku překvapivě podlehla už ve druhém kole v Šen-čenu Kristýně Plíškové, v Adelaide už ale vyřadila Tchajwanku Sie Šu-wej i Američanku Peraovou a může se těšit na bitvu s nasazenou dvojkou Simonou Halepovou.

Ještě předtím se ale rozpovídala o bolestné ztrátě, která ji zasáhla. „Vůbec jsme to nečekali, bylo mu (otci) jen 43 let. Nechtěla jsem to ani nikomu říkat, ale myslím, že to by to možná lidé měli vědět," řekla novinářům.

Nasednout na letadlo a vyrazit na start sezony do dalekých končin pro ni nebylo vůbec jednoduché. „V přípravě to bylo hodně mentálně náročné. Situace byla těžká pro celou rodinu. Věděla jsem, že ji nemůžu opustit, pak ale nastal čas, když už jsem potřebovala pryč. Ze zápasů jsem nebyla nijak nadšená. Odletěla jsem jen proto, že jsem musela," vyprávěla 21letá urostlá ranařka.

Ostapenková odložila vstup do sezony kvůli úmrtí otce

Vydařený konec sezony korunovaný obhajobou titulu ve Wu-chanu se rychle proměnil ve smutek a truchlení.

Právě otec přivedl rodačku z Minsku v jejích šesti letech poprvé na kurty. „Teď se snažím hlavně bojovat, protože otec chtěl, abych jednou byla světovou jedničkou. Dělám to tedy i pro něj, pomáhá mi to, abych byla teď silná," dodala Sabalenková.

Běloruska je nyní v Austrálii jen se svým sparingpartnerem, protože s koučem a bývalým elitním hráčem Dmitrijem Tursunovem spolupráci ukončila.

roj, Sport.cz

Eurosport 7:6, 7:6 Pavljučenkovová - Ka. Plíšková 7:6, 7:6   konec
20200125T01:00:00+0100
Pavljučenkovová vs. Ka. Plíšková
Pavljučenkovová vs. Ka. Plíšková
Pavljučenkovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.