Rubriky:

Tenis

Federer věnoval na boj s koronavirem milion švýcarských franků

25. března 2020 15:23 - Bern

Roger Federer se připojil ke sportovcům, kteří se rozhodli finančně přispět na boj s pandemií koronaviru. Švýcarský tenista věnoval společně s manželkou Mirkou milion švýcarských franků (asi 26 milionů korun) na pomoc ohroženým rodinám ve své vlasti.

 

"Všichni teď prožíváme náročné časy a nikdo by neměl zůstat stranou," uvedl osmatřicetiletý rekordman v počtu grandslamových titulů. "Náš příspěvek je jen začátek. Doufáme, že nás budou další následovat a podpoří rodiny, které to potřebují," napsal Federer na twitteru.

Velké finanční částky v posledních dnech věnovali například argentinský útočník Barcelony Lionel Messi a španělský trenér Manchesteru City Pep Guardiola. Každý přispěl milionem eur nemocnicím v Katalánsku. Lékařům v Portugalsku zase pomáhá hvězda Juventusu Cristiano Ronaldo.

Fotbalista Messi přispěl na boj s koronavirem milionem eur

Někdejší první tenista světa se momentálně zotavuje po únorové operaci kolena a svůj návrat na kurty směřoval do Wimbledonu. Tenisová sezona je v současnosti kvůli koronaviru přerušená minimálně do 7. června, odpadla tak celá antuková část.

Gesto hodné velikánů! Ronaldo se svým agentem pomůžou portugalským nemocnicím

Švýcarsko eviduje už přes 10 500 lidí nakažených koronavirem a takřka 150 obětí. V zemi platí zákaz shromažďování více osob, zákaz vycházení ale vyhlášen nebyl.

ČTK