Rubriky:

Tenis

Deblová hvězda nenakupuje roušky ani respirátory. Jde na to jinak

28. března 2020 12:36 - Cali

Kolumbijský tenista Juan Sebastian Cabal, který to dotáhl na druhé místo světového žebříčku deblistů, se rozhodl také přispět na pomoc v boji s koronavirem. Na rozdíl od svých slavnějších singlových kolegů však využívá sociálních médií ke kampani, v níž oslovuje a získává peníze především na nákup potravin.

 

Twitter

Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco v rozvinutých západních zemích lidé potřebují především roušky, respirátory a jiné ochranné pomůcky. V jiných státech jsou potřeba ještě základnější produkty - a na ty se zaměřil i chlapík, který pochází z Cali.

V kolumbijském městě pracuje mnoho lidí na ulici, a pokud by ve své činnosti nadále pokračovali, nejspíše by se v jihoamerické zemi nebezpečný vir hodně rychle rozšířil. Cabal se snaží najít peníze na nákup nejnutnějších potravin a především na jejich doručení právě do těchto chudých rodin. Cílem je právě to, aby lidé mohli zůstat doma a nemoc se dále nerozpínala.

"Nemůžeme jenom stát a koukat, jak zdravotnický personál, prodavačky v supermarketech nebo lékárnách, policisté a hasiči jednají, musíme se také přidat," hecuje vítěz Wimbledonu a US Open z roku 2019, ve kterém oba grandslamové vavříny slavil s krajanem Robertem Farahem.

Federer věnoval na boj s koronavirem milion švýcarských franků

"Víme, že velká část úspěchu v boji s pandemií je právě závislá na izolaci lidí, proto musíme právě pro ně zajistit jídlo a jeho dodávku," doplnil jeden z nejslavnějších kolumbijských sportovců.

O tom, jestli se i díky jeho kampani podaří zmírnit virový nárůst v Cali, nás přesvědčí až následující dny.

nov, Sport.cz

  6:2, 6:4 Ka. Plíšková - Martincová 6:2, 6:4   konec
20200606T17:00:00+0200
Ka. Plíšková vs. Martincová
Ka. Plíšková vs. Martincová
Ka. Plíšková
Martincová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis