Živě

Koronavirová pandemie přispěla k podezřelým sázkám na tenis

8. dubna 2020 20:28 - Londýn

Podezřelá aktivita! Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) během prvního čtvrtletí letošního roku zaznamenala zvýšený počet podezřelých sázek na tenisové zápasy. Podle TIU to bylo způsobeno větším zájmem osob, které se snažily ovlivnit výsledky na turnajích nižších kategorií, když se sportovní svět začal zastavovat kvůli koronavirové pandemii.

 

Usa Today Uspw, Reuters

TIU dostala od sázkařských společností od začátku roku do 22. března 38 upozornění na podezřelé sázky, přičemž loni to bylo ve stejném období 21 upozornění. "Nárůst naznačuje, že se na nižší úrovně profesionálního tenisu zaměřili korupčníci, když se začalo blížit přerušení soutěží kvůli koronavirové pandemii," uvedla TIU. Po 16 upozorněních dostala z nižší mužské a ženské tour pod hlavičkou Mezinárodní tenisové federace (ITF) a zbylých šest z challengerů mužské ATP.

I když upozornění na podezřelé sázky nejsou důkazem korupce, TIU se jimi zabývá, a pokud to uzná za vhodné, zahájí plné vyšetřování.

Tenis má další skandál. Mladičká Ukrajinka si už nezahraje

Tenisová sezona se zastavila na začátku března a je přerušena minimálně do poloviny července. Zatímco u elitních hráčů se předpokládá, že pro ně pauza nebude mít výraznější finanční důsledky, profesionálům z nižších pater žebříčku může výpadek prize money způsobit vážné existenční potíže.

Nemáme peníze ani na jídlo! Tenisté žádají ITF o podporu

Proto už koncem března gruzínská tenistka Sofia Šapatavová, které patří ve světovém pořadí 375. místo, sepsala petici, v níž vyzvala ITF či WTA k pomoci hráčkám, jako je ona. Také trenér Sereny Williamsové Patrik Mouratoglou se vyslovil pro to, aby lídři světového tenisu našli způsob, jak profesionálům postiženým přerušením sezony pomoci.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.